м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

У Гадяцькому районі зареєстровано кір

korПротягом тижня у Гадяцькому районі зареєстровано два випадки захворювання на кір. У Веприку захворіла дитина, у Гадячі - дорослий.Нині  проводять екстренне вакцинування всіх, хто останнім часом контактував із  хворими. Інформацію підтвердила головний лікар КЗ «Гадяцький центр ПМСД» Віра Шаповал.

МОЗ наголошує, що для запобігання захворюваності на кір необхідно вакцинувати дітей. Імунопрофілактика проти кору проводиться в рік, ревакцинація – у шість років. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, необхідно звернутись до медичного закладу й отримати безоплатне щеплення якомога швидше. Вакциною забезпечені усі лікувальні заклади міста.

Якщо серед дорослих є молоді люди віком до 30 років, які не щеплені від кору та не хворіли на кір, краснуху або паротит, їм необхідно  вакцинуватися. Оскільки щеплення дорослих не передбачено календарем щеплень, то вакцину доведеться купувати самостійно. Спочатку треба звернутись до свого дільничного терапевта чи сімейного лікаря, який проведе медичний огляд та випише рецепт на вакцину. Потім придбати вакцину в аптеці, протягом двох годин доставити до лікувального закладу в сумці-холодильнику і вакцинуватися. Вакцина є в найближчих до медичних установ аптечних закладах. За інформацією адміністрацій аптек, при необхідності вакцина доставляється в аптечну мережу на замовлення протягом двох-трьох робочих днів.

Нагадаємо, кір – це заразне гостре вірусне захворювання (із 10 контактних людей хворіють дев’ятеро). В основному нездужають нещеплені діти, що відвідують дитячі організовані заклади, але можуть хворіти і дорослі.

Джерелом інфекції є хвора людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження після контакту із хворим до появи перших симптомів проходить від 7 до 17 днів.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, хворобі можна запобігти лише вакцинацією.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі