м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

Не беріть важке в руки, а погане – в голову

oboik.ru 293823 лютого: народний календар і астровісник

Сьогодні Максима; не беріть важке в руки, а погане – в голову

Сьогодні церква вшановує пам’ять релігійного перекладача і публіциста Максима Грека. Народився він у 1475 році в Греції. Здобув блискучу гуманітарну освіту в Італії (був учнем італійських гуманістів), декілька років жив на Афоні і лише в 50 років погодився поїхати в Московію (його ледве вмовили). Великому князю потрібен був перекладач. Цікавий факт: після розпаду Візантійської імперії вчені люди намагалися їхати на Захід, а зовсім не в «найправославнішу з усіх православних» Московію – були в курсі щодо варварських звичаїв тамтешнього істеблішменту… В Московії Максим прожив 35 років і встиг за цей час зробити чимало, але вже через 7 років його перекладацької діяльності, щойно він показав, що не готовий поступатися заради власного спокою свободою відкритого судження, його судили, й відтоді він жив переважно по монастирських тюрмах. Тримали вже немолодого ченця в кайданах, забороняли, навіть, писати. Звинувачення були стандартними: шпигунство, порушення благочестя, підрив віри в російських чудотворців. Канонізували Максима Грека в 1988 році, втім, Російська Церква судимість Максима Грека не скасувала. Це означало б поставити під сумнів рішення власних соборів.

Максима в народі називали утішителем. Вважалося, що він є небесним захисником усіх скривджених, особливо вдів і сиріт. Якщо цього дня зимовий туман стелитиметься по землі – на відлигу.

Іменинники сьогодні Максим і Євген.

Сьогодні 8-ий місячний день. Місяць у дещо флегматичному Тільці, символ дня – Фенікс. Час очищення, покаяння і трансформації. Варто обдумати своє життя, подивитися під ноги та побачити шляхи, якими ходите. Можливо, то зовсім не гілочки хрущать у вас під ногами, а щось інше? А загалом, активний день. Можуть виникати досить несподівані ситуації, події розвиватимуться надзвичайно стрімко й неконтрольовано. За цих обставин варто поводитися так само, як і при падінні: максимально згрупуватися. Цього дня добре постувати, а також із вдячністю згадати тих людей, котрі вам колись у чомусь допомагали.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1956 році – 26,2, а найтеплішим у 2002 -  +12,3.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі