м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка Оцінка майна
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

«Максимівські діти «з’їдають» Сватківський бюджет»

максимівські СЮДИ НАЛІПИТЬ ГРИВНІМинулого тижня Надія Савицька, завідуюча Сватківським ДНЗ «Дзвіночок», опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук розповідь про непрості «відносини» із головою Сватківської сільської ради. З її дозволу ми публікуємо цей матеріал на сторінках тижневика без змін:    

«Прийшов час називати речі своїми іменами. Не хочу мовчати. Накипіло. Сватківський сільський голова Усик О.М. з перших днів своєї роботи взявся в першу чергу «реформувати» дитячий садок. Про те, що завідуюча, музкерівник, та інші працівники дитсадка – найбільші порушники трудової дисципліни, знає та обговорює все село. Це навіть самі важливі питання сільської ради, що виносяться то на виконком, то на сесії.

У таких умовах я ще й посміла попросити преміювати колектив до Дня працівників освіти і отримала гнівну відповідь: «Яка премія! Ви взяли аж 8 дітей із Максимівки! Вони наш бюджет з’їдають!» Про те, що маленькі максимівські діти Римарівської сільської ради з’їдають Сватківський бюджет, слухаю постійно. Запитую: «На основі якого закону я не повинна приймати цих малят в дитсадок? Вони що, не українці? Чи бюджет приватний?» Дуже таки хочеться сільському голові скоротити одну групу і відповідно штати. Бо гроші – це головна в житті цінність. Цікаво, що ж він подумав про фермера, який зробив у Харківцях величезний ремонт дитсадка за власні кошти для 10 сільських діток? Ну, а так як я не йду на поводу у сільського голови, усмиряти строптиву завідуючу призвав депутата районної ради та керівника держадміністрації. Довго слухала я мудру річ про взаємопорозуміння, про стіл переговорів, про той злощасний бюджет, який з’їдають маленькі українські діти із сусіднього села, і сльози самі покотилися з очей. Заплакала навзрид.

Шановні керівники, депутати, сільські голови! Вивчаючи історію сільського дитячого садочка, я була вражена спогадами старенької жінки про голодні роки. У її пам’яті залишилися спогади про те, що малих дітей збирали по селу в ясла, щоб таким чином спасти від голодної смерті. Люди спасали найдорожче – дітей! Вони думали про майбутнє. А вам зараз дитячі садки муляють? Дороги також важливі. Найважливіша дорога в Сватках – це дорога до дому сільського голови. І зроблена в першу чергу. Для цього і бюджету не жалко. Для довідки: на території Сватківської сільської ради проживають 39 дітей дошкільного віку. У цьому році народилося 6 дітей. Дитячий садок відвідують 29 діток. Звичайно, як і скрізь, вони і хворіють, і залишаються вдома з рідними (мають повне право), і влітку «беруть» оздоровчу відпустку і т.д. У села є майбутнє. Бо є діти!»

Через кілька годин після того, як публікація Надії Савицької з’явилась в Інтернеті, до редакції зателефонувала Надія Борщ, мама одного із максимівських дітей. Із її слів, семеро малюків відвідують Сватківський ДНЗ через те, що у Максимівці дитсадка немає, а дістатись у римарівський неможливо через аварійний місток через річку: «У нас немає іншого виходу. А сільський голова дуже обурюється через те, що без його дозволу максимівських дітей беруть у садок. А чим наші діти гірші?»  

Щоб дізнатись, чи справді голова сільради налаштований так рішуче по відношенню до «чужих» дітей, ми звернулися до нього за коментарем. Олександр Усик заперечив сказане і повідомив, що максимівські діти і надалі ходитимуть у ДНЗ с. Сватки. Якщо ж із початку наступного року виникнуть проблеми із фінансуванням дошкільної установи, він звернеться до Римарівської сільради із проханням надати субвенцію. Сподівається, що йому не відмовлять.

А от чи залишать і надалі дві групи у ДНЗ «Дзвіночок», поки що не ясно. За словами Олександра Усика, якщо садок і надалі відвідуватиме мала кількість дітей, то утримувати дві групи не буде сенсу.

«БМ»

Фото використане як ілюстрація. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення