м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка Оцінка майна
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

Немає приймача – немає кіно

аналоговеЕпоха аналогового або, як кажуть, антенного телебачення вже давно на «смітнику» історії. Ще у 2006 році у Женеві весь світ, включно із Україною, підписав старому мовленню вирок і проголосив курс на новітнє – цифрове. Протягом року кілька разів українців попереджали про відключення аналогового сигналу, але так і не довели справу до кінця. Однак днями до редакції зателефонувала жителька Ветхалівки. Галина Іванівна знову нагадала про відключення: 

«У мене простенький старий телевізор і звичайна антена на даху. Живу сама, господарства тримаю небагато, бо вже у віці. Тому телевізор дивлюся постійно. У новинах почула, що навесні 2018 відключать аналогове телебачення. А що воно таке, не сказали. Кажуть, що багато людей не зможуть просто так дивитись телевізор. І тепер мене турбує  те, що я залишусь у чотирьох стінах без новин.

Пішла до сусідів запитати про це відключення. Кажуть, що чули, але також толком нічого не розібрали. Може, ви нам поясните?»  

На прохання читачів ми вирішили розібратись. Дійсно, у мережі є повідомлення про те, що  у серпні Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №563, якою встановив 30 березня 2018 року кінцевим терміном відключення по всій країні аналогового ефірного телебачення.  Що ж це значить і кого стосується?

 «Аналогове ТБ» – це…?

Саме слово «аналогове» передбачає передачу в ефір телевізійного сигналу, який приймає антена і, завдяки електронній схемі, трансформує в зображення і звук на екрани телевізора. По-простому, це антена, яка розташована на даху або за вікном, і телевізор. Кому загрожує залишитися без телебачення?

За результатами дослідження, проведеного Індустріальним Телевізійним Комітетом (ІТК), аналоговий ефір є основним способом прийому для 10 мільйонів людей в Україні. Тобто майже четверть населення країни використовує аналогову технологію, тобто антену прийому сигналу для перегляду телевізора.

Чи обов’язковий перехід на цифрове телебачення?

Та ні, просто звичайне аналогове ефірне телебачення буде з часом відключене. Для всіх, хто дивиться телебачення через просту антену, картинка на телевізорі зникне. Щоб продовжити перегляд телевізійних програм, треба буде придбати цифровий тюнер Т2. Альтернативою цифровому приймачу також служить встановлення супутникової антени чи підключення кабельного телебачення.  

Яке варіант, можна купити новий телевізор, який сам «розуміє» цифровий формат. У цьому випадку приймач купувати не потрібно.

Чи можна використати для цифрового телебачення супутниковий тюнер?

Ні, сигнал з ефірної антени подається ЛИШЕ до ефірного цифрового тюнера для стандарту DVB-T2 або до сучасного телевізора, який розуміє формат DVB-T2.

Тож, як не крути, тим, хто досі користується аналоговим телебаченням, усе ж доведеться витратитись. Але натомість завдяки «цифрі» телеглядачі отримають покращену якість зображення і звуку, а ще матимуть доступ до розширеного додаткового функціоналу (відкладений перегляд, пауза, запис, трансляції каналів у HD-форматі). Та й каналів у вашому телевізорі значно побільшає. До речі, історія про те, що із переходом на «цифру» телебачення стане платним, виявилась вигадкою.    

«БМ»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення