м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

6 фільмів презентував гадячанин Микола Торяник

Фільм «Воїни світла» відзначений дипломом Міжнародного фестивалю аматорського кіно «Кінокімерія». Цю нагороду, а також відеокамеру вручено Миколі Федоровичу від Союзу кіномитців України.Суботнього вечора, 29 листопада, у кіноконцертному залі «Дружба» відбулася творча зустріч місцевого кіноаматора. Недарма саме цей день обрав Микола Федорович для презентації фільмів. Рік тому, у ніч із 29 на 30 листопада, у Києві жорстоко розігнано та побито українських студентів. Ці кадри і не тільки (усього майже 7 годин зйомок) зафільмував Микола Торяник. Кінострічки про Майдан змогли оцінити і гадячани.

1. "Українська Голгофа" – документальний фільм, присвячений страхіттям часів Голодомору. Кіноаматор відзняв спогади очевидців – жителів села Лютенька, яке чи не найбільше постраждало від геноциду.

2. «350 років Конотопській битві» – стрічка, присвячена події часів козацтва та святкуванню річниці з почестями та українськими традиціями.

3. «Віха»  – жителі Лютеньки зуміли відновити давній дохристиянський звичай. Кадри кінофільму відзняті під час святкування Святої Трійці (у народі – Зеленої неділі), де школярі наряджають стовбур дерева і підіймають його у височінь, потім водять хороводи, символізуючи енергію сонця.

4. "Воїни світла" –  короткометражна стрічка про події Майдану до початку сутичок, такий собі «мирний майдан».

5. «Небесна сотня» – фільм, присвячений трагічній сторінці літопису Революції Гідності, коли Україна зазнала перших втрат на Майдані.

6. «Гадяч» – кінострічка, в якій можна побачити краєвид рідного міста, упізнати вулиці та улюблені місця відпочинку гадячан.

Прикро, що на кіносеансі було зовсім нелюдно, хоча фільми Миколи Торяника варто подивитися не лише школярам, студентам, а й дорослим гадячанам.

Цього вечора, за ініціативою організатора кінозустрічі, відбувся збір коштів постраждалому під час військових дій земляку – Геннадію Пономаренку.

Олена Савченко

Comments are now closed for this entry

Вхід через соц.мережі