м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

У зоні відчуження - туристичний бум

5d0b5ab178e2bНа вулицях в зоні відчуження можна зустріти дуже багато іноземців з усього світу, повідомляє Сьогодні.ua

Після виходу гучного американського телесеріалу "Чорнобиль" від HBО в українську зону відчуження в місті Прип'ять почали приїжджати цілі натовпи іноземних туристів. Екстремальні мандрівники шукають гострих відчуттів, а також хочуть зробити кілька знімків і відео на пам'ять. 

Що зараз відбувається на території екологічної катастрофи показало на відео Deutsche Welle. За словами журналістів видання, щоранку на пункті пропуску очікують паспортного контролю сотні туристів. Навіть там їм є чим зайнятися: один з туроператорів поставив намет зі специфічними сувенірами – магнітики на холодильник, що світяться презервативи, футболки і всяка дрібниця з символікою.

На вулицях в зоні відчуження можна зустріти дуже багато людей. Їдуть в основному іноземці, за винятком росіян – їм заборонений в'їзд. Також проблематично потрапити громадянам Білорусі. Але туроператорів це не бентежить, тому що західні мандрівники за враження готові платити більше: одноденна групова екскурсія коштує в середньому 100 євро.

За прогнозом гіда Миколи Фоміна, якщо не вжити заходів, місту "примарі" залишилося 10-15 років до повного знищення. Виною всьому служить не тільки зовнішнє середовище і час, а й мародери, які вивозять металобрухт.

У зв'язку з цим складена петиція, яка виступає за внесення Чорнобиля до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Такий же документ з'явився на сайті президента України. Збір підписів – три місяці.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі