м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

Як ділки наживаються на продажах авто

машинкиВ Україні процвітає шахрайство на купівлі дешевих автомобілів. Довірливі українці готові без перегляду новенького авто, просто повіривши на слово, платити 10-30% від ціни і чекати, коли ж їм у двір привезуть автомобіль. Причому авто пропонують за значно нижчою. ніж ринкова, ціною. Подібні офіси з продажу дешевих авто промишляють по всій Україні.

Клієнтів знаходили легко

У Миколаївській області днями провели обшук і затримали групу шахраїв, які саме таким чином обманювали громадян. Офіси "фірми" розташовувалися одразу в декількох областях – Одеській, Миколаївській, Харківській, Херсонській.

«Вони свої оголошення давали в Інтернеті, а також поширювали за допомогою буклетів. Причому торгували не лише легковими автомобілями, а й сільськогосподарською технікою», – пояснюють у прес-службі поліції Миколаївської області.

Клієнтів знайти було легко, адже ціна автомобіля нижча за ринкову на 10-30% або й всі 50%. Довірливим покупцям пропонували відвідати їхній офіс, для цього аферисти знімали одразу декілька приміщень. Авто показати потенційному покупцеві не могли, оскільки воно нібито перебувало на складі на митниці в Одеському порту. Людині пропонували підписати попередній договір, заплатити третину вартості і чекати лише декілька днів. Решту суми за авто можна було внести протягом декількох місяців. «Мало хто з клієнтів звертав увагу на те, що в договорі прописано дрібним шрифтом. Там говорилося про те, що фірма надає лише інформаційні послуги», – кажуть у поліції. Минав час, але свої авто покупці так і не отримували. У фірмі їм пояснювали, що товар ще не розмитнили, мовляв, виникли деякі проблеми. Зрештою, люди почали писати заяви в поліцію. Зараз у Миколаївській області правоохоронці кажуть, щоб до них зверталися ошукані люди. Шахраї таким чином заробили чотири мільйони гривень, а люди все продовжують писати заяви.

Цікаво, що подібні схеми працюють і в інших містах. Улітку цього року вже була затримана аналогічна група шахраїв. За повідомленням Нацполіції, вони теж діяли у декількох областях – Львівській, Вінницькій, Закарпатській, Житомирській, Івано-Франківській, Чернівецькій. А центральний офіс розташовувався у Києві. Покупці платили 10% від вартості авто, яке їм обіцяли через 3-4 дні. Причому продавали як дешеві автомобілі, так і люксові, тому внесок був від 10 до 100 тис. грн. Коли розлючених клієнтів ставало багато, менеджери змінювали офіси і продовжували обманювати людей. Саме так жертвою шахраїв у Дніпропетровській області стала Євгенія К.

«Ми з чоловіком вирішили купити недорогий автомобіль. Знайшли це оголошення. "Шевроле" коштував у півтора рази дешевше. Чоловік засумнівався, але в цій фірмі сказали, що зараз "Шевроле" уже не в моді, тому так дешево. Мовляв, останнє таке авто, беріть, не пошкодуєте. Ми заплатили до 45 тисяч гривень. І ще дівчина в цьому салоні сказала: «Їдьте у сервісний центр, чекайте, зараз авто туди вам привезуть». Поїхали, як ідіоти, прочекали три години. По телефону нам сказали, що щось сталося, але буде завтра, потім через тиждень, а потім офіс закрився». Заяви в поліцію вони написали, але шахраїв поки не знайшли.

«Обозрєватель»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі