м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

Заблокують 59 сайтів, з них вісім новинних

2b818c0b0e3ac19737ef3de2dae8d9a1c2f9057fПечерський районний суд Києва 27 січня ухвалив заблокувати доступ до 59 веб-сайтів, серед яких вісім інтернет-видань, а також – букмекерські компанії та онлайн-казино. Про це повідомляє пресслужба Національної комісії, яка здійснює державне регулювання в сфері зв'язку та інформатизації.

«Накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет при використанні наступних 59 веб-ресурсів , – йдеться в повідомленні.

Арешт наклали в рамках кримінального провадження, яке розслідують за ч.1 ст.203-2 (зайняття гральним бізнесом), ч.2 ст.200 (підробка документів) та ч.2 ст.209 (відмивання грошей). Ця ухвала підлягає негайному виконанню, вона може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Серед ресурсів, які мають заблокувати, опинилися вісім новинних агрегаторів та порталів: «Капітал», «Вголос», SMI.ТodayUkr.fmThe World NewsSkelet-info, «Чорна мітка» та Dosye.com. Серед сайтів букмекерських контор, зокрема, Favorit, 1XBet та PariMatch.

Провайдери зобов’язані закрити доступ до цих ресурсів:

Зазначимо, що 23 січня 2020 року Київська місцева прокуратура провела обшуки в офісах Favorit Sport та за місцем проживання працівників компанії. Правоохоронці встановили, що група осіб, під виглядом випуску та реалізації лотерей Favorit Sport, проводила незаконну букмекерську діяльність.

Як писав detector.media, Печерський районний суд Києва 23 липня ухвалив рішення про обмеження доступу до платформи для блогерів Еnigma.ua. Керівники платформи стверджують, що причиною блокування начебто стало розміщення матеріалу з назвою «В Україні багато правоохоронців об’єднуються в ОПГ для боротьби з правозахисниками». Крім того, рішенням судді Печерського райсуду Сергія Вовка було обмежено доступ до близько 20 сайтів, при цьому їх власники не були про це попереджені.

Власник і керівник інтернет-видання Ukrpress.info Олексій Платонов 8 серпня подав апеляційну скаргу на рішення суду про блокування 19 інформаційних сайтів, яким був обмежений доступ і до його медіа.

Юристи «Лабораторії цифрової безпеки» вважають, що ухвала суду, яка зобов'язує провайдерів блокувати 19 інформаційних сайтів: blogs.korrespondent.net, enigma.ua та informator.news, go338.top, trident-ua.info, seychas.press, netadvocate.org, compromat.ws, compromat.ws, sled-net-ua, ua-24.com, moscow-post.press, novindoosh.com, stalker-world.net, rospres.press, ustav.press, ukrpress.info та stalker-world.net суперечить як чинному законодавству України, так і міжнародним стандартам у сфері захисту свободи вираження поглядів.

6 серпня Апеляційний суд Києва переніс на 20 серпня на 15:00 розгляд апеляційної скарги щодо рішення про блокування 19 інформаційних сайтів. У суді пояснили, що досі не отримали справу.

18 вересня платформа для блогерів Еnigma.ua повідомила про запуск резервного домену в зв’язку із блокуванням судом доступу до сайта.

25 листопада Апеляційний суд Києва не задовольнив апеляційну скаргу на рішення про блокування 17 українських інформаційних сайтів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі