м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

У Сергіївській ОТГ працюватиме поліцейський офіцер

поліцейськийДнями у Києві відбулася презентація проекту «Поліцейський офіцер громади» – спільного проекту громад і Нацполіції. Його мета – щоб кожна ОТГ мала поліцейського офіцера, який буде на постійному зв’язку та допомагатиме громаді. Згідно з планом проекту, протягом 2019-2020 років мають бути відібрані 1624 поліцейських для громад.

Пілотне впровадження проекту в Дніпропетровській області почалось з 29 листопада минулого року. 21 ОТГ та 1 сільська рада беруть участь у «пілоті». Відібрано 34 поліцейських із 107 кандидатів. Відібрані поліцейські громад централізовано отримали однострій, планшетні комп’ютери та боді-камери, радіостанції, спецзасоби, засоби індивідуального захисту, озброєння, спеціалізовані легкові автомобілі.

Наразі впровадження проекту триває також і в Кіровоградській області, де 17 із 20 діючих ОТГ висловили бажання взяти участь у пілотному проекті, з яких 12 мають достатній фінансово-технічний потенціал для участі в пілотному проекті. Перші 34 випускники заступили на службу в ОТГ на Дніпропетровщині.

У перспективі запустити цей проект і в Полтавській області. Відповідно, для ознайомлення на презентації була присутня і делегація з Полтавщини – голови та представники 21 ОТГ області, серед яких був Ігор Лідовий, голова Сергіївської ОТГ (перша утворена в Гадяцькому районі).

Ми поспілкувались із Ігорем Лідовим і дізнались, що корисного для очолюваної ОТГ він перейняв під час відвідин презентації.

«На старті реформи децентралізації ми навіть не думали, що дійдемо до такого результату, коли будемо обговорювати спільно з Національною поліцією питання безпеки в громадах. Пройшовши етапи створення ЦНАПів, центрів ПМСД, зараз будемо створювати Центр безпеки громади. Я був одним із членів делегації голів ОТГ із Полтавщини, які проявили зацікавленість в участі у цьому проекті.

Під час презентації мав змогу познайомитись із першими 34 поліцейськими офіцерами громад, які пройшли навчання і вже розпочинають службу в 22 територіальних громадах на Дніпропетровщині.

Вважаю, що проект «Поліцейський офіцер громади» стане новим рівнем надання якісних поліцейських послуг та системи захисту. Тому вирішили – будемо брати участь у проекті! І вже маємо перші кроки по втіленню його в життя на території нашої громади.

Зараз проект на підготовчій стадії – маємо кандидатуру на цю посаду. Це Роман Горбонос, якого ми представили громаді ще 16 квітня. Щоправда, поки що він не приступив до виконання обов’язків і лише час від часу з’являється у ОТГ – знайомиться із жителями, вивчає обстановку. Тим часом він проходить перепідготовку у рамках проекту. Після цього буде направлений до нас «обкатувати» проект. Ми, як ОТГ, повинні забезпечити для поліцейського хороші умови роботи, житло і транспорт, а держава обіцяє гідну зарплатню».

Приємно, що Сергіївська ОТГ знову на крок попереду. Щойно сергіївський поліцейський офіцер громади повноцінно приступить до виконання своїх обов’язків, ми поспілкуємось із ним і розповімо про це на сторінках тижневика.

Підготувала Оксана Кириченко  

Поліцейський офіцер громади – хто це?

Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там. Оскільки поліцейський офіцер стане повноправним представником своєї громади, то й звітуватиме він не тільки перед керівництвом, але й перед самою громадою.

Чим він займатиметься?

Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт із мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.

Хто може ним стати?

Поліцейський, який має не менш ніж дворічний стаж роботи, вищу освіту та водійське посвідчення. На цю посаду шукають самостійних і відповідальних, відкритих і комунікабельних. Тих, хто здатен до критичного мислення і вміє залагоджувати конфлікти.

Як обирають?

Серед усіх, хто заповнює анкету на офіційному сайті, проводять два етапи відбору. На першому – тестуванні – оцінюють загальні навички кандидатів (рівень логічного та аналітичного мислення), знання законодавства. Також кандидати проходять тест на інтегративність. На другому спеціальна комісія із представників Нацполіції та громад проводить із кандидатами особисті інтерв’ю.

Що далі?

Ті, кого обирає комісія, протягом двох із половиною місяців проходять спеціальний підготовчий курс, який розробили українські та міжнародні експерти з правоохоронної діяльності.

Що він отримає?

Можливість призначення на офіцерську посаду; службові автомобіль та приміщення; повне екіпірування; планшет (отримувати завдання і вести звітність офіцери будуть в електронному вигляді); заробітну плату від 11800 гривень; соціальне забезпечення згідно з діючим законодавством.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі