У Пслі та Груні купатися не рекомендують

7 main
Поділитися новиною

7 mainГадяцький МВПЛД ДУ « Полтавський ОЛЦ МОЗ України» інформує про стан повітря та води у відкритих водоймах та індивідуальних колодязях у Гадячі та районі.

Радіаційний фон в м. Гадяч за минулий тиждень становив 9-10 мкр/год при середніх багаторічних показниках до 1986 р 12-14 мкр/год.

Із 13.07 по 19.07. 2020 року досліджено 3 проби води з відкритих водойм, відхилення по мікробіологічних показниках (ЛКП) від діючих гігієнічних вимог до складу та властивостей води водних об’єктів в пунктах культурно-побутового використання виявлено в р. Псел та р. Грунь.

                                                                             Індекс ЛКП                                           Індекс ЛКП

                                                                             фактично                                              в нормі до 5000

                                                                                                                                              

р. Псел (пляж) м. Гадяч                                    6400 (перевищення в 1,3 раз)                5000

                      (2 проби)

р. Грунь м. Гадяч                                              6400 (перевищення в 1,3 раз)               5000

            

У зв’язку з підвищеним рівнем мікробного забруднення води в річках та з метою недопущення спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань серед населення купатися тимчасово до покращення показників не рекомендується.

Стан забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами в м. Гадяч контролюється в 4 точках (вул. Енгельса,39, вул. Лохвицька,1, вул. Шевченка,5, вул. Полтавська,100). 13.07.2020 р досліджено 24 проби атмосферного повітря, шкідливих речовин в концентрації, що перевищують ГДК не виявлено.

У І півріччі 2020 р в сільській місцевості з індивідуальних шахтних колодязів водою з яких користуються діти віком до 3-х років та вагітні жінки на вміст нітратів досліджено 55 проб води, із них в 22 (40%) пробах вміст нітратів перевищував норматив 50 мг/дм3 (фактичні рівні вмісту нітратів визначено в кількості від 55 – 225 мг/дм3).

Із метою недопущення отруєнь нітратами рекомендовано користуватися для питних цілей водою з джерел централізованого водопостачання або бутильованою сертифікованою водою.

С. Бабак, в. о. завідувача Гадяцького МВПЛД ДУ « Полтавський ОЛЦ МОЗ України ».

LIVE OFFLINE
track image
Loading...