У дику природу випустили європейських оленів
Про це стало відомо із повідомлень мисливських господарство області у соцмережах. Із сотні європейських оленів, які «приїхали» на Полтавщину, дев’яносто самок і майже всі вони вагітні, тож вже скоро їхня популяція у мисливських угіддях збільшиться майже вдвічі.
Цю інформацію обговорювали і гадячани та жителі району. У соцмережі було чимало коментарів:
Андрей Андреев: «У неділю бачив там, де їх ніколи не було – на березі Псла. Навіть здивувало те, що ліси по інший берег річки, а тут лише поля. Дякую, що поінформували, не знав що думать. Навіть у собі почав сумніватись…»
Лера Павловна: «І ми з дітьми бачили лісників та «бембі». Їх лісники супроводжували двома машинами.»
Гриша Харлан: «Ми також нещодавно зустрічали, в протилежному напрямку від Гадяцького району.»
Проте представник громадської спілки «Всеукраїнська мисливська спілка» Анатолій Дементій стверджує, що саме цих оленів люди не могли бачити на території Гадяцького району:
«Можливо й бачили, але точно не тих, про яких мова в публікації. 100 оленів, про яких мова, випустили на межі Полтавського та Новосанжарського районів. Тобто до Псла їм майже 100 км по прямій.
У Гадяцькому районі мешкають олені чотирьох видів: олень благородний, він же європейський, олень плямистий, сарна європейська, вона ж козуля, лось європейський. По чисельності найбільше сарни європейської, потім олень плямистий, потім олень європейський і замикає список лось європейський, який є мігруючим видом і тому його кількість в районі не є стабільною.»
Справді, на сайті «Відкритий ліс» є детальніше пояснення стосовно оленів, яких завезли на Полтавщину – їх закупив і випустив на території Полтавського району мисливський Холдинг «Фенікс Хантер», який об’єднує три мисливських господарства: МРГОМРТ «Попівське», ТОВ «Фенікс-2017» та ПАФ «Подоляка». Усі олені-емігранти – чистої польсько-англійської племінної лінії, приїхали в Україну з литовської ферми, яких у Литві налічується більше півтисячі.
Нині в Україні вже працює чотири оленячих ферми (на Сумщині, Волині та Рівненщині), але відсутність конкуренції породжує ціни, вищі за європейські, навіть із усіма дозволами і транспортуванням привезти дичину з ЄС дешевше, ніж купити в Україні. Після вояжу олені мають обов’язково місяць перебувати на карантині (перетримці) у вольєрі. Для цього стада було спеціально збудовано вольєр у 5 га.
За коментарем стосовно того, чи можуть у перспективі ці олені з’явитись на території Гадяцького району, ми звернулись до провідного мисливствознавця ДП «Гадяцький лісгосп» Володимира Кизя:
«Справді, до Гадяцького району ці олені відношення не мають. У нашому районі оленів випускали дуже давно. Перший випуск був 2 квітня 1998 року, потім у 2012 році. Завозили лише плямистих оленів. Після цього поповнення поголів’я не було.
Але на сьогоднішній день їхня популяція виросла до оптимальних розмірів. І більше 10 років проводиться полювання згідно ліцензій.
Усі інші види, які є на території лісництва, прийшли самі, під час міграції із Сумщини та Диканського району. Тому популяція благородних оленів не менша, ніж плямистих.»
До речі,зі слів Володимира Кизя, зараз у Комишні (Мигородського району) на двомісячній перетримці у карантинному вольєрі також знаходяться завезені олені. Коли перетримка закінчиться і відкриють ворота вольєра, найімовірніше частина тварин прийде у Гадяцький район.
Оксана Кириченко
На фото олені європейські, випущені у Полтавському районі.