Укравтодор почав розробку онлайн-карти ремонту доріг Полтавщини
Держпідприємство розробляє для Служби автодоріг Полтавської області онлайн мапу ремонтів, попередня версія якої вже доступна усім, повідомляє poltava.to
10 вересня Служба автодоріг у Полтавській області уклала договір на поліпшення інтерактивної мапи ремонту доріг регіону. Роботи обійдуться у 50 тис. грн. За ці кошти має бути створений комплекс із максимально повною інформацією про ремонт кожної ділянки та стан проведення робіт. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.
Загалом Служба автодоріг планує заплатити за створення та актуалізацію апаратно-програмного комплексу системи відображення інформації з банком даних ремонтів автодоріг та їх розміщення на інтерактивній онлайн-мапі ремонту доріг Полтавської області.Так, відповідно до техзавдання, база даних повинна містити інформацію про:
область, індекс та назву дороги,
вид та виконавця робіт, дати початку та закінчення;
координати відрізку дороги;
вартість робіт та суму витрачених на ремонт коштів;
% виконання робіт;
розробника проекту ремонту;
посилання на ProZorro та CoST;
фото до та після ремонту;
відеотрансляцію ремонту;
відео після ремонту;
гарантійний термін.
Розробкою займається відокремлений підрозділ держпідприємства «Укрдорзв’язок». Компанія розробляє також подібні системи для хмельницького, краматорського та запорізького автодорів.
Також подібні сайти з мапами вже запустили у Херсонській та Житомирській областях. Втім, на Херсонщині пішли трохи далі й відкрили для перегляду онлайн таблицю зі звітами про поточний середній ремонт доріг, а також їхнє експлуатаційне утримання. Вона містить інформацію про різні етапи проведення ремонту й утримання, вартість робіт тощо.
Наразі попередня версія мапи ремонту полтавських доріг вже доступна для перегляду — remonty.ukravtodor.gov.ua/poltava. Вона містить часткову інформацію про відремонтовані з 2016 року дороги, а також про ті, де роботи тривають. Щоправда, у більшості, ці дані неповні. Наприклад, не кожна з позначених ділянок містить інформацію про проектувальника, вартість ремонту й актуальні виплати. Ділянки, де роботи вже закінчені, не мають світлин «до» та «після», а також гарантійний термін тощо.
Припускаємо, що остаточне наповнення сайт матиме вже після виконання замовлення. За умовами договору, «Укрдорзв’язок» має виконати розробку до кінця 2019 року і забезпечити гарантійне обслуговування упродовж ще 1 року.
Наразі невідомо, чи буде доступна відеотрансляція ремонту широкому загалу і чи вказуватиме служба автодоріг інформацію про будівництво нових доріг та розв’язок. Окрім того, немає даних про те, чи позначатиме служба усі дороги області з маркуванням балансоутримувача — САД, ДП «Агентство місцевих доріг» чи Укравтодору. Це могло би поліпшити розуміння користувачів у тому, хто дійсно опікується тієї чи іншою дорогою. Тим паче, подібна інформація була б зібрана одразу в одній базі, що, звісно, зручніше.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»