Липкі гроші: Шахраї вигадали новий спосіб красти гроші з банкоматів
Такий вид шахрайства останнім часом став дуже популярний як у Європі, так і в Україні.
Гроші у банкоматі можуть просто прилипнути.
В Україні шахраї все частіше стали користуватися новим способом крадіжки готівкових коштів із банкоматів – за допомогою звичайної клейкої стрічки, передають «Патріоти України« із посиланням на українські ЗМІ.
Про це розповіла заступник директора Форуму безпеки розрахунків і кредитів Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олеся Данильченко. За її словами, такий вид шахрайства став дуже популярний як у Європі, так і в Україні.
«На отвір для видачі готівки шахраї встановлюють додаткове обладнання. Як правило, це планочка зі скотчем із зворотного боку. Під час проведення операцій зняття готівки вони прилипають до планки. Якщо людина не задумалася про те, що це може бути шахрайство (вирішила, що готівка не вийшла через збій у банкоматі) і йде, то після нього підходить тут же зловмисник і забирає і планку, і гроші. І тут банк ніяк не може компенсувати втрати», – пояснила Данильченко. Експерт зазначила, що якщо в 2014 році було зафіксовано лише 52 подібні випадки, то в 2015 році кількість подібних злочинів зросла вже до 989.
В Україні з’явилися нові телефоні шахраї, що обманюють безробітних
Треба бути особливо уважними і не передзвонювати на номери з непопулярними кодами, не поцікавившись наперед, який це оператор.
У Києві активізувалися шахраї, які орудують під виглядом роботодавців. Про це повідомляють «Патріоти України« з посиланням на «ГолосUA«.
Одна з киянок, яка стала жертвою аферистів, розповіла, що побачила на одному з сайтів, що цікавить її, вакансію і зателефонувала за номером телефону, вказаним в оголошенні. Жінці відповів автовідповідач, представившись «відділом кадрів компанії», і «попросив» з приводу працевлаштування передзвонити за номером, який починається з коду «090».
Як виявилося, киянка потрапила на номер платної лінії з тарифікацією 12 гривень за хвилину. Жодних роботодавців по той бік слухавки не було. Оператор мобільного зв’язку потім пояснив жінці, що вона дзвонила на розважальний сайт.
У підсумку киянка за 20 хвилин «співбесіди» наговорила на 360 гривень. Саме такий рахунок вона отримала перед Новим роком. Жінці доведеться оплатити рахунок, оскільки вона «свідомо» зателефонувала на платну лінію «090».
Щоб не стати жертвою аферистів, треба бути особливо уважними і не передзвонювати на номери з непопулярними кодами, не поцікавившись наперед, який це оператор. Особливо має насторожити підпис під вакансією: «Резюме не розглядаються, тільки телефонні дзвінки».