Минулі вихідні у нас в районі відзначилися святкуваннями Дня села

25
Поділитися новиною

25Майже одночасно заходи проводилися у селах Книшівка, Розбишівка, Хитці, Ціпки, Лободине, Плішивець. Плішивчанам пощастило найбільше, адже на їхнє свято навіть запрошували зірку – Наталію Май.

Урочисто і святково виглядала Книшівка 21 серпня: прибрані вулички та узбіччя, дбайливо викошені газони. Йшли останні приготування до Дня села.

Розпочалося все з церковних дзвонів, якими отець Роман запрошував на службу. Потім молодь та діти пішли до Будинку культури, де вже зібралася вся громада. У повітрі вирував настрій свята. Усе спонукало до цього: солодка вата, надувні гірки для малечі, працював фонтан, біля якого, наче біля малої дитини, уже багато років піклується активіст Володимир Терещенко. Та найголовнішою сенсацією цього дня стало відкриття Книшівського музею. Чого тільки не назбиралося в нашій скарбничці: старовинний посуд, рушники, вишиті гладдю та хрестиком, давній жіночий одяг та чоботи, знаряддя для праці, верстатне начиння, жорна, вишиті картини. Сільський голова щиро дякує усім, хто долучився до цієї благородної справи і не пошкодував експонатів. Та найбільшу подяку висловлює отцеві Романові за його ініціативність та спрагу творити добре та прекрасне.

3Чудову виставку книг та добірку статей під назвою “Немає кращого села, ніж те, що Книшівкою зветься” підготувала бібліотекар Оксана Коза. Милували око вишивки майстринь: Рибалки Любові, Яременко Галини, Горбулі Світлани, Гречки Анастасії. Не забуває село і про своїх героїв. На початку вшанували пам’ять полеглих у бою земляків хвилиною мовчання. Свіжою раною є наш односелець Сергій Ільченко. Майстерно вітав книшівчан зі святом ансамбль «Родина», керівник Лідія Коротя. Вітали новонароджених, згадували солдатів, які несуть службу в зоні АТО, а також бажали всього найкращого для своїх односельчан. Завдали жару і учасники танцювального колективу «Книшівчанка», Надія Кальнік.

10Після закінчення концерту було ще багато цікавинок: лотерея, в якій головним призом стало теля, та конкурс вишиванок. Брати участь у конкурсі виявили бажання як діти, так і дорослі. Конкуренція була достойна. Перемогу здобули Руслана Антонюк, Анжела Павлюченко, Аня Міняйло. На святі смакували не тільки кашею, а й запашними пирогами, варениками з різними начинками, млинцями, бутербродами, салатами, салом, фруктами та овочами.

Довгоочікуване свято закінчилося. Книшівчани ще довго згадуватимуть приємні моменти та дякуватимуть організаторам. Як не крути, а наші люди заслуговують найкращого, бо саме вони і є найголовнішою окрасою села. І хоч трудові будні не зовсім легкі, помітна втома на обличчях, бувають різні негаразди, та ми любимо свою землю, старанно працюємо, віримо у краще майбутнє і любимо життя, бо воно прекрасне!

В. Ященко

нагородження у Лободине«Село моє, намисто калинове»

19 серпня для мешканців сіл Лободине, Вечірчине, Чернече, Калинівщина стало особливим. Уперше було відзначено День села, а також вшанування хліборобської праці.

Цей день запам’ятається усім, хто там побував. Депутати сільських рад разом із громадами, зібравши усі сили,  організували широкомасштабне свято. Старанно попрацювали, щоб гідно зустріти гостей, підготували місця для зустрічі, для артистів – сцену.

Святкове дійство відбулося на території села Лободине. Гостей свята зустрічали смачним короваєм. На урочистостях добрі слова вітань і побажань линули з вуст представників сільської  влади. Ведучі згадали  у своєму виступі односельчан, які народилися цього дня, дітей, що народилися цього року, також вітання приймали пари, що прожили 30 років у шлюбі. Не забули і про ветеранів Другої світової війни, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, хліборобів.

Відбувся чудовий концерт, підготовлений учасниками художньої самодіяльності. Музичні композиції, які публіка вітала щирими оплесками, дарували фольклорний  ансамбль «Дивоцвіт» (м. Гадяч), Вечірчинський та Сергіївський СБК. Увагу багатьох привернула виставка робіт народних умільців Юлії Разнової та Людмили Гусак. А гурмани мали змогу оцінити кулінарні здібності місцевих господинь, котрі гостинно пригощали всіх смачними варениками, пирогами, кулешем. Провели і лотерею. Було все, що згодиться у господарстві: поросятка і ягнятка, качки й грошенята, мед, шоколадки, купа господарських дрібничок,  діжечка винця  і багато іншого.

 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...