«Вчив вірш і простим олівцем малював його сюжет…»
Минулого тижня у виставковій залі Гадяцького історико-краєзнавчого музею презентували першу виставку молодого художника Івана Підгайного.
Це 16-та виставка, що проходить у стінах музею, але перш, автором якої є гадяцький художник.
Перші кроки у малюванні Іван зробив у художній студії при музичній школі.
Потім навчався декоративно-прикладному мистецтву в училищі культури, де освоїв навички та вміння роботи з різними природними матеріалами. Закінчивши училище, вступив до Полтавського технічного університету ім. Ю. Кондратюка на архітектурний факультет, кафедра «Образотворче мистецтво», де і навчається зараз на 4-му курсі.
Іван зізнається, що обожнює працювати на природі і малювати з натури. Але поки що юнак знаходиться у творчому пошуку – ще не визначився, в якому саме стилі планує працювати надалі. Та безсумнівно, і ми це побачили власними очима, йому добре вдаються його починання. На свою першу виставку він представив портрети, абстрактні малюнки, експериментальні малюнки з використанням акварелі та гуаші, на яких кожен може розгледіти щось своє. Але найбільше впадав в око гостям виставки яскравий автопортрет, виконаний у стилі колажу-аплікації.
«Сьогодні моя дитина пішла вдруге, – з гордістю ділиться мама хлопця. – Уперше побачила його талант у школі – учив вірш і простим олівцем малював його сюжет. Вийшло вражаюче!»
Тато також не стоїть осторонь синового захоплення – власноруч виготовляє рамки до його малюнків.
До слова, уся родина Підгайних – творчі та обдаровані люди. Тож побажаємо цьому талановитому юнакові наснаги та нових ідей. Сподіваємось, Гадяччина ще не раз почує це славне прізвище талановитого роду.
Оксана Кириченко
У творчому доробку Івана Підгайного переважають етюди краєвиду олійними або акварельними фарбами, виконані на пленері (пленер (фр. en plein air – відкрите повітря) – у живописі термін, який позначає передачу в картині всього багатства змін кольору, зумовлених дією сонячного світла і атмосфери). Наразі захоплюється та вивчає концептуальний живопис (у концептуальному мистецтві ідея твору ставиться вище, ніж технічна досконалість його створення).
Взірці у творчому мистецтві: О.О. Мурашко, Ф.Г. Кричевський, І.Є. Рєпін, І. Левітан, М.І. Фешин, І.Й. Кабаков.