Гадяцька лікарня замовила послуги із забезпечення громадської безпеки та охорони правопорядку

Поділитися новиною

Це фото нам надіслали у особисті повідомлення групи із підписом: «На території Гадяцької МЦЛ, 4 травня». На перший погляд, можна подумати, що комусь із пацієнтів стало зле на подвір’ї медзакладу. Проте, це зовсім не так.

Насправді, чоловікові на фото навпаки – дуже добре. Як виявилось згодом – прямо біля дитячого майданчика, незважаючи ні на кого, він відновлював сили після чималої кількості випитого спиртного. Після того, як оточуючі намагалися привести його до тями, він ще «вкрив» їх усіх нецензурщиною за те, що розбудили…

Прикро, але подібні ситуації спостерігають тут не вперше. Саме цей чоловік та ще кілька його «друзів» уже довгий час «тероризують» персонал і відвідувачів лікувального закладу. Раніше, ці особи «відпочивали» на зручних, новеньких диванчиках у приміщенні – розводили антисанітарію, смітили, приводили і нацьковували на інших людей собак, привселюдно справляли нужду. Тепер, коли потеплішало, вони перебралися на подвір’я – чіпляються до відвідувачів, просять гроші, вживають алкоголь, влаштовують показовий виступ (так-так, вони дуже люблять влаштовувати концерти), а потім сплять на лавках, а іноді – й на землі (як у нашому випадку). 

Неодноразові скарги на них ви могли бачити під відеопублікаціями у соціальних мережах, які викладали гадячани:

Ніна Котляр:

«Це не безхатьки. Їм просто подобається «кошмарити» людей! Приходять, поводяться як свині, буває справляють нужду в присутності дітей і жінок! Брешуть і вимагають гроші у хворих! Поліція на виклик приїжджає, забирає, а через годину персонаж вже повернувся!

Марина Костенко:

«Це жахливо. Цим особам  (людьми, на жаль, назвати їх не можу) абсолютно байдуже хто знаходиться поблизу них: дитина чи дорослий. Вони валуватимуть нецензурними словами не дивлюсь ні на що! Колись була у приймальному відділенні уже надвечір, то один із цих «пацієнтів» відпочивав на диванчику. Смерділо від нього так, що не можливо було знаходитись у приміщенні. А інші люди вимушені будуть потім сидіти після них на цих диванах…»

Олена Мисик:

«Просто гидко! Чому ніхто ніяк не реагує? Це ж лікарня, а не притон! Як туди йти з дитиною? Це жах!»

Тетяна Горкун:

«Батько лікувався у цьому медзакладі, то ці концерти доводилось бачити часто. Насправді гидко дивитись  на те, що вони коять. Не хочеться навіть уявляти, що доводиться терпіти працівникам, які вимушені спостерігати це кожного дня».

Юлія Сафіна:

«Минулої п’ятниці мали виписку із пологового. І коли робили фото на вулиці – причепився один із них, всім відомий персонаж. І це ще пощастило, що він просто набридав питаннями. Але якби почав кидатись чи дориватись?»

Петро Мартиненко:

«Одного разу став свідком сварки. Був дуже шокований, коли почув, як один із них погрожував медсестрі розправою. Вважаю, що таких осіб не можна допускати навіть на територію лікарні. Це просто небезпечно як для персоналу, так і для відвідувачів! Охорони явно не вистачає…»

Останній коментар стосовно необхідності охорони в лікарні вважаємо більш ніж актуальним.

Адже медичний заклад відноситься до місць масового відвідування, причому абсолютно різноманітними людьми. У той же час, чомусь, до проблем безпеки більш відповідально ставляться тільки приватні і спеціалізовані медичні установи. Тоді як, на жаль, в звичайних комунальних медичних підприємствах, і наш випадок це підтверджує, на проблеми безпеки і охорони приділяється недостатня увага.

Декілька років тому, у Гадяцькій лікарні вирішили відмовитись від послуг штатних охоронників – посади просто скоротили. І це було великою помилкою. Адже відтоді проблема безпеки постала як ніколи гостро.

У зв’язку з тим, що медичні заклади відносяться до об’єктів масового відвідування, позаштатні ситуації виникають постійно:

– бушують нетверезі пацієнти;

– до лікарні потрапляють не чисті на руку відвідувачі;

– серед ночі у відділення «просяться» підозрілі особи;

– нерідко, хворі виявляють агресію по відношенню до медперсоналу (б’ють, кусають і т.д)

Звісно, що зазвичай, основна маса таких ситуацій незначна і вирішується штатним персоналом клініки, але тільки охорона може убезпечити медустанову від серйозних подій. Важливим аспектом підтримки безпеки є дотримання режимів роботи лікарні, порядок їх відвідування та підтримання громадського порядку. Саме це й «кульгає» у Гадяцькій лікарні. Адже слідкувати за порядком просто нікому.

Камери відеоспостереження, які встановили у 2021 році – без сумніву, це дуже важливо. Проте вони не замінять людину. Вони не зможуть відстежувати всю ситуацію. Те ж саме можна сказати і про фізичний захист, який відеоспостереження, на жаль, надати не може. 

Задля якнайкращого захисту пацієнтів та персоналу спеціалісти радять впроваджувати комплексну охорону, яка включає :

  • організацію пропускного режиму, що першочергово обмежить доступ до установи небажаних осіб. У Гадяцькій лікарні своєрідний «пропускний режим» діє тільки для автомобілів, які в’їжджають на територію. Зайти ж може хто завгодно і куди завгодно.
  • контролювання обстановки на всій території лікарні. Із ним початок є – камери відеоспостереження діють.
  • реагування на загрози – наразі, за потреби, на виклик приїздять правоохоронці.

Проте, цього у Гадячі поки що немає. До того ж, як свідчать неодноразові приклади, навіть поліція, які іноді викликають на територію Гадяцької МЦЛ, не відбиває охоти у наших персонажів, творити безлад.

Найімовірніше, після багатьох скарг на подібні ситуації, керівництво КНП «Гадяцька міська центральна лікарня» таки вирішили повернути охорону.

На сайті відкритих закупівель «Prozorro» ми знайшли інформацію про те, що місцевий  медзаклад провів закупівлю без використання електронної системи на виконання послуг із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку на території лікарні. Виконувати послуги буде Управління поліції охорони в Полтавській області. Вартість – 53 тисячі 010 гривень (джерело фінансування вказане «власний бюджет», або кошти від господарської діяльності підприємства). Цікаво, що договір укладено усього на місяць – від 21 квітня 2025 до 21 травня 2025 року.

Ми звернулися за коментарем до Олександра Шаповала, директора КНП «Гадяцька МЦЛ»:

«Договір на охорону дійсно укладено тимчасово. Охоронці на території лікарні працює із понеділка по п’яницю із 8 до 17 години.

Це вимушений захід, до якого ми мусили вдатися зважаючи на ситуацію, яка склалася.

Адміністрація медзакладу відреагувала на скарги і замовила охорону. Проте, це надто дороговартістно – ви ж бачили вартість послуг за місяць. Вважаю, що медзаклад повинен витрачати власні кошти на інші цілі, а не на охорону громадського порядку. Подібними випадками мають займатись відповідні структури.

І раніше ми реагували на подібні випадки, регулярно викликали правоохоронців. Але найчастіше, ці особи, на яких скаржаться, нічого протиправного не роблять. Не дивлячись на те, що поліцейські їх забирали із території лікарні, через певний час вони знову повертались.

Зараз, із впровадженням охорони, ситуація аналогічна – вранці їх вивели із території. Через кілька хвилин – вони на місці. Тобто, замкнене коло. Чи знайде ця проблема вирішення – поки не відомо».

Оксана Кириченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...