«Вплив на довкілля екологічно допустимим» – «НАФТОГАЗРЕГІОН» планує вивчення нафтогазоносних надр у Лютенській громаді

Поділитися новиною

Такий висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності «Геологічне вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) газу природного, конденсату Бірківсько-Зіньківської площі» надав Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації Товариству з обмеженою відповідальністю «НАФТОГАЗРЕГІОН».


Департамент вказує, що сукупний вплив на довкілля планованої діяльності на підставі Звіту з ОВД із комплексом технологічних, технічних, організаційних рішень, заходів по запобіганню та зменшенню негативного впливу на навколишнє середовище при виконанні встановлених екологічних умов є екологічно допустимим.
Нагадаємо, ТОВ «НАФТОГАЗРЕГІОН» планує геологічне вивчення нафтогазоносних надр Бірківсько-Зіньківської площі, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ на території Лютенської громади. У тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням нафти та газу, запроектовано буріння пошукової свердловини, з проектною глибиною по стовбуру орієнтовно 6650 м.
Як зазначено у офіційних документах, реалізація планової діяльності дасть можливість забезпечення енергоресурсами населення і промисловість, створення додаткових робочих місць, збільшення надходжень грошових коштів у бюджет району. Місцеве населення зацікавлене у розвитку нафтогазовидобувної галузі, оскільки розподіл коштів між бюджетами різних рівнів передбачає 2% рентної плати за користування надрами до районних бюджетів, 2 % до обласних бюджетів за місцезнаходженням видобутку та 1% до бюджетів місцевого самоврядування (якщо створена ОТГ, то вона отримує 3%, а до районного бюджету кошти не надходять).
Із метою недопущення погіршення соціально-економічного стану районів планованої діяльності при експлуатації об’єктів та обладнання, використовуються сучасні, екологічно-безпечні технології.

До речі, як стало відомо нещодавно, Державною екологічною інспекцією Центрального округу (Полтавська та Черкаська області) розпочато виконання плану перевірок органів місцевого самоврядування на 2025 рік, в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади. Основною метою перевірок є контроль за виконанням місцевими органами влади природоохоронних обов’язків, що сприятиме ефективнішому забезпеченню екологічної безпеки на місцях.
Серед громад Гадяччини перевірка відбудеться тільки у Лютенській громаді. Згідно оприлюдненого графіка, початок перевірки заплановано на 23 червня 2025 року.

Нагадаємо, у минулому році ми повідомляли, що на території РЛП “Гадяцький” без дозвільної документації проводили геодезичні та вибухові роботи.

Фото ілюстративне.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...