Гадяцький опорний ліцей ім.Лесі Українки святкує 30-річчя

Поділитися новиною

30 років тому, 14 січня 1995 року, відбулося урочисте відкриття новозбудованої Гадяцької середньої школи №4, яка сьогодні зветься Гадяцьким опорним ліцеєм імені Лесі Українки. 950 учнів 1- 10 класів, які до цього навчалися в середніх школах №1 та №3, переступили її поріг та розпочали навчання.

Тому, цього тижня у стінах ліцею кожного дня свято. У рамках заходів відбувся флешмоб ‘Мозаїка спогадів”, який об’єднав учнів у створенні спільного проєкту: вони клеїли фотографії свого класу на великий ватман, створюючи яскраву картину спогадів та дружби.


Також відбувся захоплюючий флешмоб під назвою “Марафон ритмів”, який об’єднав учнів різного віку. Молодші та середні класи енергійно виконували руханки під веселу музику, створюючи атмосферу радості та активності.

А для старшокласників організували яскраву дискотеку в стилі 90-х, де вони могли показати свої танцювальні здібності та насолодитися хітами. Захід подарував усім чудовий настрій, зарядив енергією та зміцнив почуття єдності у шкільній спільноті.

А історію будівництва тоді ще Гадяцької середньої школи №4, розповів на сторінці Сектору з архівної справи Гадяцької міської ради у соцмережі, Іван Завора – директор школи в 1994-2006 роках.

До відкриття Гадяцької середньої школи №4 (нині Гадяцький опорний ліцей імені Лесі Українки) в Гадячі діяли чотири загальноосвітні навчальні заклади: СШ №1, СШ №2, СШ №3 та школа-інтернат. Перші три з них були переповнені та працювали, як правило, у дві-три зміни. Це створювало незручності для вчителів, обслуговуючого персоналу названих шкіл, дітей та їхніх батьків.
Розв’язати питання розвантаження міських шкіл можна було лише шляхом відкриття нової.
Будівництво школи потребувало значних коштів, пошуку фінансово спроможного замовника, проведення певної організаторської роботи з виготовлення проєктно-кошторисної документації, залучення виконавців будівельно-монтажних робіт, укладення цілої низки договорів тощо.
Попри все це, керівництво районної державної адміністрації, районної та міської рад, їх депутатський корпус, громадськість міста, поступово, крок за кроком, здійснювали плани з розв’язання даної проблеми.
Одним з перших, хто включився у практичне виконання питання спорудження школи, був Гадяцький птахокомбінат. Йому, як стабільному і прибутковому, на той час, підприємству міста, районна рада запропонувала виступити замовником проєктно-кошторисної документації на вищеназваний об’єкт.
Підставою для проєктування стало рішення виконкому міської ради від 16 грудня 1988 року про виділення птахокомбінату земельної ділянки площею 3,3 га по вул. С. Швидкого м. Гадяч під будівництво школи.
Розроблення документації на даний об’єкт здійснював Український науково-дослідний інститут “Агропроєкт” Держагробуду.
Замовником будівництва виступило газопромислове управління «Полтавагазвидобування».
18 червня 1991 року, виконком міської ради приймає рішення про надання ГПУ дозволу на спорудження по вул. С. Швидкого, 2 м. Гадяч середньої школи на 1286 учнівських місць.
А вже в липні 1991 року за цією адресою генпідрядник: трест «Східінтернафтогазбуд» і субпідрядна організація: трест “Сумболгарбуд” розпочали будівельно-монтажні роботи, які тривали до 29 грудня 1994 року.
Майже за рік до цього, на початку лютого 1994 року, було призначено директора школи-новобудови, на якого покладалося комплектування об’єкта шкільними меблями та обладнанням.
Спільними зусиллями місцевої влади, всіх зацікавлених осіб, небайдужих громадян міста вдалося своєчасно вкластися в графіки будівельно-монтажних робіт та комплектування школи необхідним начинням.
29 грудня 1994 року державна приймальна комісія підписала Акт про завершення будівництва школи та введення її в експлуатацію.
На початку 1995 року розпочалося розв’язання організаційних питань щодо забезпечення навчально-виховного процесу у новоствореній школі.
Наказом по районному відділу освіти від 2 січня 1995 року на роботу призначено 84 педагогічних працівників.
Протягом січня того ж року школа повністю укомплектувалася навчально-допоміжним і обслуговуючим персоналом.
А 14 січня 1995 року відбулася незабутня подія – урочисте відкриття новозбудованої середньої школи. 950 учнів 1- 10 класів, котрі до цього навчалися в середніх школах №1 та №3, переступили її поріг та розпочали навчання.
На 1 вересня 1995 року в навчальному закладі було сформовано 40 класів, у яких уже навчалося 1100 учнів. Це був найбільший учнівський колектив за часів існування школи.

З нагоди ювілею ліцею усіх небайдужих запрошують долучитися до благодійної ініціативи — збору коштів на придбання автомобіля для евакуації поранених.

Задонатити можна ТУТ .

Відео із сторінки ліцею у соцмережі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...