На Миргородщині працює найбільше фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб

Поділитися новиною

У всіх районах Полтавської області запровадили посади фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб. У багатьох громадах уже обрали та працевлаштували кандидатів, які подавалися на конкурс. Водночас продовжується робота в цьому напрямі, щоб у кожній громаді ветерани мали такого фахівця.

Зараз у територіальних громадах Полтавської області вже працюють 36 фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб. Простими словами – це представник громади, що зустрічає ветерана та ветеранку після повернення додому. Забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.

Загалом ці фахівці опікуються такими категоріями громадян:

  • ветерани війни;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • постраждалі учасники Революції Гідності, члени сім’ї такої категорії осіб;
  • члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана чи ветеранки війни;
  • члени сім’ї загиблого (померлого) захисника чи загиблої (померлої) захисниці України;
  • демобілізовані особи.

Роботу фахівців із супроводу оплачують із державного бюджету. Середня заробітна плата фахівця з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб – 17,9 тисячі гривень, повідомляло в серпні 2024 року Міністерство у справах ветеранів.

Миргородський район

Найбільше фахівців із супроводу працевлаштували в Миргородському районі. Миргородська районна військова адміністрація повідомила, що в одинадцяти громадах створили 16 вакансій:

Миргородська ТГ – 1;

Білоцерківська ТГ – 1;

Великобагачанська ТГ – 1;

Гоголівська ТГ – 1;

Краснолуцька ТГ – 1;

Лохвицька ТГ – 5;

Петрівсько-Роменська ТГ – 1;

Сенчанська ТГ – 1;

Шишацька ТГ – 2;

Гадяцька ТГ – 1;

Лютенська ТГ – 1.

На них подалися 25 кандидатів, зокрема 5 ветеранів війни. Комісія з відбору кандидатів рекомендувала до працевлаштування 11 із них, зокрема 3 ветеранів. 4 кандидатів порекомендували до резерву, ще 10 заявок відхилили.

Утім, як нам повідомили, у Миргородському районі продовжують працювати в цьому напрямі, планується, що такі фахівці працюватимуть у кожній із 17 громад району.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Лютеньці ветеран очолив підрозділ соціального захисту. Олександр Христенко брав участь у бойових діях на Запорізькому напрямку. У червні був демобілізований. Зараз очолює підрозділ соціального захисту населення у Лютенській громаді.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...