Жителька Гадяча стала патронатною вихователькою
На Полтавщині є 17 патронатних родин, у яких виховується 31 дитина. Дев’ять сімей нині навчаються. Про це Суспільному розповіла регіональна координаторка проєкту з розвитку патронату Лариса Василенко.
Від початку 2024-го року на Полтавщині з’явилися п’ять патронатних родин. У таку родину можна влаштувати дитину, яка опинилася у складних життєвих обставинах.
У патронатній родині дитина може перебувати від трьох до шести місяців. Однак, на період воєнного стану цей термін може бути продовжений.
Патронат – це певною мірою професія, це робота. Тобто, батьки отримують заробітну плату від держави, яка виплачується із державного бюджету, і також виплачується допомога на дитину, яка перебуває у цей час у патронаті.
Роботу патронатних сімей у громадах області координують працівники служби у справах дітей. У кожній громаді є служби у справах дітей, вони знають свою громаду, своїх дітей, всіх, хто потребує допомоги і всіх, хто на цей момент міг би бути влаштований у патронат. Ця робота постійна і планомірна – шукають людей, які хочуть допомогти дітям і отримати певну професію.
У той же час, потреба у патронатах у регіоні не закрита. Дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах більше, ніж патронатних родин:
Галина Вєтрова з Гадяча патронатним вихованням разом з чоловіком займається з 2023-го. За цей період у її родині було четверо діток.
“Коли почалася війна, я втратила роботу та доходи. Онуків я вивезла у Польщу до доньки, а сама лишилася на Львівщині, де почала опікуватися центром переселення біженців. Мене ніхто не призначав, так вийшло, за покликом душі. До мене люди зверталися і я не відмовляла”, — розповіла жінка.
Про патронат Галина дізналася, коли повернулася із Львівщини у Гадяч, через Центр зайнятості.
Діти, яких Галина Вєтрова брала у свою родину, були як із неблагонадійних сімей, так і ті, що опинилися у складних життєвих обставинах. Нині у родині жінки на патронатному вихованні перебуває одна дитина.