Як виникає дисплазія шийки матки
Дисплазія шийки матки повʼязана з патологічними змінами в епітелії, які відбуваються через вплив вірусу папіломи людини. Уражені ділянки поступово збільшуються, а глибина ураження зростає, через що дисплазія може переродитися на онкопатологію.
Чому зʼявляється дисплазія шийки матки, причини патології та хто з жінок у групі ризику? Нас проконсультували фахівці медичного центру “Омега-Київ”.
Діагностування дисплазії
Як і ерозія шийки матки, дисплазія на початковій стадії протікає без симптомів. Саме тому важливо проходити регулярні обстеження у гінеколога у кріслі з використанням кольпоскопа. Цей прилад дає змогу виявити ураження епітелію на початковій стадії, коли хвороба тільки-но починає прогресувати, й немає онко ризиків.
Тож обирайте клініку, де є необхідне для діагностики обладнання. Яка саме на кольпоскопія ціна, зазначено на сайті клініки “Омега-Київ”. На ньому, до речі, можна записатися на прийом до лікаря онлайн. Тож чому виникає дисплазія?
Причини та фактори ризику
Причина виникнення дисплазії шийки матки – інфікування вірусом папіломи людини високоонкогенного типу під час незахищеного статевого акту. Через низький імунітет збудник проникає у ДНК клітин та змінює його.
На офіційному сайті клініки https://omegamc.ua/ua/displaziya_sheyki_matki.html перелічені й інші фактори ризику, від чого виникає дисплазія шийки матки, як от ранній початок статевого життя, велика кількість партнерів, гормональний збій, ранні пологи, статеві інфекції тощо.
Ознаки захворювання: на що звернути увагу
Як вже зазначалося, на ранній стадії симптоми дисплазії шийки матки відсутні, хоча ураження слизової вже відбувається. Іноді минають роки, перш ніж жінка починає скаржитися на проблеми. Зазвичай це біль внизу живота, зміна характеру виділень, субфебрильна температура на тлі загального погіршення самопочуття. Все це привід якомога швидше звернутися до гінеколога!
Як лікують дисплазію шийки матки
Тільки-но лікар діагностував дисплазію, починають лікувати інфекції та запальні хвороби, що її викликали (кольпіт, цервіцит). У 50-60% випадків, за умови сильного імунітету, патологія регресує сама. Потрібно лише проходити обстеження у кріслі раз на пів року. Отже, гарний імунітет – одна з мір профілактики дисплазії.
У разі виявлення слабкої дисплазії (першого ступеня) призначають місцеві медикаментозні засоби та противірусні препарати. Якщо медикаментозна терапія малоефективна й хвороба прогресує до другого ступеня, застосовують хірургічні методи видалення уражених ділянок, такі як кріодеструкція з використанням рідкого азоту, припікання струмом або радіохвильова коагуляція. Варто зазначити, що ці процедури безпечні та не залишають рубців на матці, що особливо важливо для жінок, котрі планують мати дітей. Тож не затягуйте з лікуванням, адже у запущеній стадії дисплазія призводить до раку шийки матки та пухлинних процесів.