2 липня – все про цей день

Поділитися новиною

Сьогодні, 2 липня, День Військово-Морських Сил Збройних Сил України, День працівників морського та річкового флоту України та День працівника державної податкової служби України. Віряни вшановують пам’ять брата Господнього Юди. До Нового року залишилося 182 дні.

2 липня 2023 року — неділя. 494-й день війни в Україні.

Яке сьогодні, 2 липня, церковне свято

2 липня в церковному календарі – день пам’яті Юди, брата Господнього. Він був одним з тих братів Ісуса Христа, хто спочатку не визнавав його божественну суть. Якось їхній батько, Йосип, роздавав братам землю, і хотів частину віддати також Ісусу, хоча той не був народжений Дівою Марією від нього. Тому брати чинили цьому опір, лише один Яків погодився розділити свою частку з Христом. Він був і першим, хто повірив, що Ісус є Сином Божим.

Згодом Юда теж цьому повірив і став одним з 12 апостолів. Але завжди пам’ятав свій гріх та дуже соромився його, тому часто у посланнях називав себе Іаковом. Після вознесіння Христа Юда відправився по світу, щоб нести Слово Боже. Стратили його у Вірменії, розіп’явши на хресті, а потім пронизавши тіло стрілами. Сталося це приблизно 80 року.

Що не можна робити в цей день

  • Не вважайте бджіл на пасіці, тому що вони можуть перевестися.
  • Не варто цього дня також і продавати мед, а ось віддати його задарма дозволено. Тоді не буде збитків.
  • Суворо заборонено вбивати бджіл, навіть ненавмисно.

Народні прикмети і традиції на 2 липня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: бджоли літають над рослинами, запилюючи їх, чекайте на великий урожай;
  • кіт ховається в прохолодне місце, наступні дні стоятиме спека;
  • ввечері веселка до гарної погоди;
  • до обіду на небі видно хмари, але вони потім зникли — дощі ще нескоро будуть;
  • в першій половині дня дощ до затяжної негоди, в другій половині — наступного дня буде ясно.

Іменини: Іван, Марія.

Талісманом людини, народженої 2 липня є амазоніт. Камінь синьо-сірого кольору, який здавна вважався символом незалежності і краси. Також наші предки вважали, що амазоніт може зробити шкіру знову молодою та пружною.

Який сьогодні день в Україні і світі

2 липня в Україні святкують День Військово-Морських Сил Збройних Сил. Свято щороку припадає на першу неділю липня. Воно було започатковане наказом президента України Петра Порошенка 2015 року. Військово-морські сили — це важлива сила у забезпечені обороноспроможності держави.

Також 2 липня День працівників морського та річкового флоту України. Професійне свято також припадає на першу неділю липня і було встановлене наказом президента Петра Порошенко 2015 року. Головна мета цього дня полягає у відродженні та розвитку національний історичних традицій морського співтовариства.

А ще 2 липня День працівника державної податкової служби України. Питання утворення податкової системи з чіткою організацією повстало відразу після здобуття Україною незалежності. Закон про державну податкову службу було ухвалено 4 листопада 1990 року.

2 липня святкують Міжнародний день спортивного журналіста. Свято було створене 1995 року. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1924 року у Парижі створили асоціацію спортивної преси, яка об’єднала тоді понад 150 спілок журналістів. Пізніше до неї увійшли представники інформаційних агенцій, телебачення, інтернет-видань, радіо, прес-служб спортивних клубів.

Також 2 липня Всесвітній день НЛО. Святкування присвячене тим людям, які досліджують явища, що неможливо логічно чи науково пояснити. Вперше подію відсвяткував 2001 року знаменитий дослідник НЛО Хактан Акдоган. А офіційним це свято стало після оголошення його таким Організацією Всесвітнього дня НЛО.

А ще 2 липня святкують Міжнародний день собак. Спеціальне свято, яке присвячене цим вірним та розумним тваринам. Собаки та люди існують поряд вже тисячі років. Деякі вчені навіть вважають, що саме одомашнення цих тварин допомогло людству вижити і розвинутися до сучасного стану. Як стверджують генетичні дослідження собаки походять безпосередньо від вовків, а точніше від неіснуючого нині виду цих тварин, що відділився від основної популяції. Поширена версія, що перше одомашнення собаки відбулося на території сучасної Європи приблизно від 14 до 29 тисяч років тому.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...