“Гадяцьке Сафарі” ввійде до національного маршруту «Місця пам’яті»

Поділитися новиною

У Полтавській ОВА повідомили, що за результатами опитування обрали перші п’ять об’єктів, які ввійдуть до національного маршруту «Місця пам’яті».

24 березня на засіданні робочої групи з питань створення єдиного маршруту місцями пам’яті, що діє при Міністерстві розвитку громад і територій України, Департаментом культури і туризму Полтавської ОВА представлено перші п’ять об’єктів, які ввійдуть до національного маршруту «Місця пам’яті».

Їх вибрано з опитувальників, які були надіслані усім територіальним громадам області та відібрані відповідно до наданих методичних рекомендацій. За результатами вони були погоджені членами робочої групи.

Це об’єкти, що пов’язані та обʼєднують ключові локації героїзму та подій російсько-українській війні.


1. Експозиція «Російсько-українська війна» Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні, пам’ятний знак воїнам-землякам.
2. Пам’ятний знак воїнам-землякам, які загинули під час російсько-української війни (м. Лубни).
3. Сквер пам’яті по загиблим від ракетного удару по ТЦ «Амстор» у м. Кременчук 27 червня 2022 року під час російської агресії прости України.
4. Алея загиблих захисників у межах проєкту «Полтава пам’ятає Героїв».
5. «Гадяцьке Сафарі» на території Великобудищанської громади.

У майбутньому об’єкти маршруту «Місця памʼяті» будуть розширюватися. У кожної громади є можливість ініціювати включення власних об’єктів.
Зазначений проект реалізовується у межах виконання 10-го пункту «Політика героїв» Плану внутрішньої стійкості Президента України.
Спільну роботу над створенням маршруту місцями пам’яті ведуть Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, Міністерство у справах ветеранів України та Міністерство охорони здоров’я України.

Нагадаємо, публічна історія про “гадяцьке сафарі” з’явилася в перші дні повномасштабної війни, коли стало відомо про те, що відбувається у лісах на Гадяччині.

Танкова кантемирівська дивізія рф увійшла на територію Великобудищанської громади. Їхні колони розбили. Окупантів, які втекли і переховувалися в лісах, почали шукати військові спільно з місцевими мисливцями. Полювання отримало назву «Гадяцьке сафарі»

Дуже швидко ця історія набула широкого розголосу і перетворилася на один із символів опору українців окупантам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...