Основи трейдингу: що потрібно знати інвесторам-початківцям

Поділитися новиною

Трейдингом називають процес торгівлі різноманітними фінансовими активами з метою отримання прибутку. Стати трейдером може абсолютно будь-яка людина, яка має певні заощадження та доступ до мережі Інтернет. Зазначимо, що для успішної торгівлі необхідно розуміти основні принципи роботи ринку та володіти базовими навичками аналізу. Розглянемо, що саме повинен знати та вміти кожен трейдер-початківець.

Базові поняття трейдингу

Для того щоб не витрачати час і не втрачати гроші, рекомендується пройти таке навчання, як основи трейдингу, у Біржовому університеті. Це дозволить вам швидко опанувати базові поняття та розпочати роботу. Вам потрібно буде розібратися з тим, які фінансові інструменти для трейдингу існують, які види ринків підходять для торгівлі тощо.

Якщо говорити про фінансові інструменти, то вам будуть доступні наступні варіанти: 

  • акції різних компаній; 
  • валютні пари; 
  • криптовалюти; 
  • опціони та ф’ючерси; 
  • цінні метали та сировинні товари.

Варто зазначити, що торгувати можна на різних ринках. Наприклад, на криптовалютних, фондових, валютних, товарних тощо. Вам потрібно визначитися з тим, чим конкретно ви хочете займатися, вибрати біржу, а після цього братися до роботи.

Фундаментальний і технічний аналіз: що потрібно знати

Практично всі досвідчені трейдери вибудовують свої стратегії не просто так, а на основі аналізу інформації, що надходить. Далі вони роблять відповідні висновки й купують або продають активи, щоб заробити. Існує два типи фінансового аналізу: 

  1. Технічний. Базується на вивченні графіків цін, обсягу торгів, використанні різних індикаторів і знаходженні загальних трендів. 
  2. Фундаментальний. Це глибший аналіз, який дозволяє розуміти ситуацію у світі. Він охоплює вивчення економічних показників, новин, галузевих тенденцій, політичних і макроекономічних факторів.

Для того щоб розуміти, куди буде рухатися ринок, потрібно використовувати обидва типи аналізу.

Де торгувати?

Існує безліч бірж і брокерів, які пропонують доступ для інвесторів-початківців. Вам варто вибрати відповідну торгову платформу самостійно. Обов’язково враховуйте наступні нюанси: 

  1. Надійність проєкту, відгуки. 
  2. Торгові умови, які доступні трейдеру. 
  3. Розмір комісій і спредів. 
  4. Наявність служби підтримки, швидкість її роботи. 
  5. Якість виконання ордерів.

Також варто орієнтуватися на зручність роботи з платформою. Вона повинна бути інтуїтивно зрозумілою та логічною, щоб ви могли здійснювати необхідні дії, не витрачаючи багато часу на найпростіші операції.

Практичні рекомендації для початківців

Ви ще новачок у трейдингу? Тоді не поспішайте ризикувати своїми активами. Почніть із деморахунку. Завдяки йому ви зможете розібратися з тим, як купувати та продавати, як задавати певні параметри тощо. Також ви зможете відпрацювати свою стратегію, а в разі потреби внести в неї зміни.

Обов’язково вивчіть всю необхідну теорію. Ви повинні розуміти, що робите, а не просто купувати та продавати навмання. Обов’язково ведіть власний щоденник угод, записуючи в нього всю важливу інформацію. Освоївши все необхідне, поповніть свій рахунок на відносно невелику суму, яку не шкода втратити. Спробуйте торгувати, і якщо у вас вийде, то вводьте на біржу й інші активи.

Також варто зазначити, що найкраще диверсифікувати свій інвестиційний портфель, а не вкладатися в щось одне. У цьому випадку ви не втратите всі гроші, а можливі збитки будуть перекриті прибутком від інших угод. Головне — не піддаватися емоціям. Працюйте з холодною головою. Якщо бачите, що ринок падає, то не продавайте собі на шкоду. Найчастіше вартість активів відіграється назад, тому ви зможете повернути свої гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...