Віддають тим, хто його потребує. На Харківщині юристка дає друге життя квартирам, якими ніхто не користується

Поділитися новиною

Щоранку Олена Степанова перевіряє оновлення у законодавстві, аби потім пояснити їх колегам, що звертатимуться із запитаннями протягом усього дня. І навіть після завершення роботи Олена не прощається з документами, адже часто натхнення скласти якийсь акт чи розпорядження приходить вночі, коли всі сплять.

«Хтось каже, що професія юриста лише про документи і закони, але для мене мій фах дуже творчий, бо тут використовують аналітику та інтуїцію, а ще потрібне неабияке натхнення», — каже Олена.

Завдяки цій жінці уже кілька людей з Лозівської громади на Харківщині отримали власне житло.

Олена Степанова, начальниця юридичного відділу Лозівської міської ради

Маю можливість впливати на життя громади 

Я народилася у сім’ї юристів, тому ще з дитинства мріяла про цю професію. Пам’ятаю, що навіть говорила в школі, що хочу стати суддею. І от вже понад 20 років юриспруденція є частиною мого життя, адже після третього курсу університету я пішла працювати у державну виконавчу службу. 

Для мене все було новим і складним, багато паперів та спілкування з людьми, але це все так затягнуло, що я пропрацювала там майже 12 років.

Проте згодом вигоріла від такої роботи і вирішила щось змінити. І ось уже 10 років працюю юристкою в органах місцевого самоврядування. Саме тут я маю можливість впливати на життя громади і робити її такою, як я хочу.

Щоранку Олена слідкує за новинами чинного законодавства. Фото: ШоТам

Іноді дуже складно спланувати свою роботу, адже щодня виникають якісь нові завдання. Мій ранок завжди починається з кави, потім перевіряю листи та новини законодавства, а далі — весь день працюю з людьми. Взагалі до нас як юристів щодня є багато питань від колег щодо пояснення законів та як їх застосовувати у житті громади.

Ще один спосіб допомагати людям знайти дім

Ще до повномасштабної війни ми почали працювати з відумерлою спадщиною — нерухомістю, яка після смерті власника не переходить нікому у спадок, ніхто там не живе і протягом року не звертається до нотаріуса.

Зазвичай нам повідомляють з ОСББ, що у квартирі ніхто не проживає та не оплачує послуги і тоді ми починаємо свою роботу — звертаємося до обслуговуючої компанії, складаємо акти обстеження, опитуємо сусідів, з’ясовуємо, чи були у померлого власника родичі. 

Для кожного житла Олена вивчає архівні справи про будівлю та її власників. Фото: ШоТам

Згодом надсилаємо запит в РАЦС, аби там підтвердили смерть власника та звертаємося до нотаріуса, чи спадщиною ніхто не цікавився. Між цим я завжди детально вивчаю архівні справи про те, кому належало житло і тоді вирішую, чи є підстави звертатися до суду.

Під час повномасштабної війни, коли так багато людей потребують житла, знову з’явилася потреба цим займатися. За останні два роки ми змогли передати у комунальну власність громади 22 житлові об’єкти, які суд визнав відумерлою спадщиною.

Житло для медиків та малозабезпечених сімей

Наша громада навчилася працювати з відумерлою спадщиною завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Фахівці провели для нас багато семінарів та тренінгів з цієї тематики, надали нам модельні акти та допомогли налагодити комунікацію між різними структурами, які займаються цими питаннями.

Працюючи з відумерлою спадщиною, Олена опрацьовує велику кількість документів. Фото: ШоТам

Цьогоріч на Львівщині для нас проводили тренінг щодо впровадження нового закону про адміністративну процедуру. Коли ми туди їхали, то не розуміли, як його використовувати в житті громади, але тренерки все доступно пояснили. 

І тепер ми віддаємо ці квартири тим, кому вони найбільш потрібні — багатодітним сім’ям, самотнім людям, воїнам, які повертаються з фронту. 

Переселенка Наталія Відлер з Донеччини вже 9 років працює медсестрою в Лозівській громаді, а тепер отримала службове житло. Фото: ШоТам

Цьогоріч вже 4 квартири ми передали молодим медикам, які прийшли працювати у нашу громаду, а також малозабезпеченим сім’ям. А минулого року квартиру з нашого фонду отримала сім’я загиблого захисника. Ще одну квартиру надали переселенці, яка зараз працює в одному з медпунктів нашої громади.

«Мені подобається бути корисною для колег і громади»

Професія юриста важлива не тільки в роботі органів самоврядування, але й у житті громади. Я часто відчуваю, що мої поради є корисними для людей. Мені це дуже подобається.

Олена Степанова на робочому місці. Фото: ШоТам

Хтось каже, що професія юриста лише про документи і закони, але для мене мій фах дуже творчий, бо тут використовують аналітику та інтуїцію, а ще має бути неабияке натхнення до роботи. Часто я не можу написати документ дуже довго, а потім серед ночі може прийти натхнення і все вдається.

Звісно, ця моя робота вдома не дуже подобається рідним, але я стараюся приділяти достатньо часу їм та собі. Наприклад, розвантажую себе в’язанням та створюю гарні речі для близьких людей. 

Я хочу жити у своїй громаді, тому роблю усе, аби вона розвивалася і була сучасною. І щоб звідси не виїжджала молодь.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...