У Гадячі відбулися урочистості до Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС

Поділитися новиною

Урочистий мітинг відбувся сьогодні, 13 грудня, у Гадяцькій міській раді, напередодні Дня ліквідатора, який відзначають щороку 14 грудня.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

Тому, щороку ми дякуємо ліквідаторам за героїзм, за силу духу, за те, що стали на захист безпеки людства, а також вшановуємо пам’ять загиблих.

За мужність та героїзм, проявлені при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, активну громадянську діяльність по соціальному захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та з нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС землякам-ліквідаторам вручено відзнаки.

Почесними грамотами Гадяцької міської ради та виконавчого комітету міста Гадяча нагороджено учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, членів міського товариства ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль» Ганну Дунай, Сергія Довженка, Івана Ковальова та Василя Пісковця.

Грамоти громадської організації «Гадяцьке міське товариство ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль» також отримали учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Григорій Зубенко, головний спеціаліст 1 відділу Миргородського РТЦК та СП Надія Лидзар, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності КЗ «Гадяцький Будинок культури» Андрій Чайка.

Після урочистої частини, присутні поклали живі квіти до меморіального комплексу “Землякам, які пройшли горнило Чорнобиля” та вшанували пам’ять тих, кого вже немає поряд, хвилиною мовчання.

У 1986–1987 роках у ліквідації наслідків катастрофи взяли участь близько 600 тисяч людей; 200 тисяч із них дістали підвищені дози опромінювання. За офіційними даними, загалом унаслідок Чорнобильської аварії потерпіли близько 5 мільйонів людей. Серед них були і наші земляки, які не жалкуючи власного життя та здоров’я були в перших лавах по усуненню цієї страшної аварії – 593 добровольці Гадяцького краю виконали свій громадський обов’язок та захистили людство від згубного впливу та подальшого розповсюдження радіації.

“БМ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...