Замість МСЕК на базі Гадяцької лікарні буде експертна група

Поділитися новиною

Замість МСЕК на базі Гадяцької лікарні буде експертна група.
Директор КНП «Гадяцька МЦЛ» Олександр Шаповал повідомив, що наразі відбувається узгодження кандидатур, але остаточно прізвищ назвати поки не може.
Проте, точно відомо, що передбачена повна реорганізація, тобто це будуть нові люди.

Поділитися новиною

На Полтавщині, та Гадяччині зокрема, триває процес реформування медико-соціальних експертиз (МСЕК). На якому етапі зараз знаходиться реформа, обговорили на комісії Полтавської обласної ради з питань бюджету та управління майном.


Як повідомив під час засідання головний лікар Полтавщини Віктор Лисак, із 1 січня 2025 року структура МСЕК перестане існувати по всій Україні. Її обов’язки візьмуть на себе експертні групи при кластерних і надкластерних лікарнях.
Нині уже триває набір персоналу до нових експертних груп. Формуватимуть їх таким чином, аби до них не потрапили голови колишніх МСЕК. Із 9 грудня уже розпочнеться навчання цих фахівців.
«Експертні групи будуть створені на тих же базах, де вони є. Наприклад, Гадяч, Миргород, Лубни, 1-ша лікарня Полтави (лікарня інтенсивного лікування), 2-га лікарня і Кременчук (ЛІЛ). Крім того, будуть створені комісії при надкластерних лікарнях. Це психіатрична лікарня, протитуберкульозний диспансер, кардіологічний диспансер. Але основну місію покладено зі створення експертних груп при обласній клінічній лікарні».
Реформа МСЕК також передбачає оцифровування справ на паперових носіях, внесення цих даних до єдиної електронної системи. Нині в архівах МСЕК знаходяться понад 500 тисяч справ, але в першу чергу оцифровуватимуть найбільш актуальні.

Ми запитали у директора КНП «Гадяцька МЦЛ» Олександра Шаповала чи вже сформована експертна група на базі нашого медзакладу? Він повідомив, що наразі відбувається узгодження кандидатур, але остаточно прізвищ назвати він поки не може. Проте, точно відомо, що передбачена повна реорганізація, тобто це будуть нові люди. Також, відомо, що голови колишніх МСЕК до складу нових груп не увійдуть (за умовами реформи).
Чинні комісії прийматимуть й розглядатимуть справи до 27 грудня.
О. Кириченко

ДОВІДКОВО
У межах реформи МСЕК, замість поняття «медико-соціальна експертиза» законопроєкт вводить термін «оцінювання повсякденного функціонування».
Нова система буде цифровізованою. Це дозволить автоматично поширювати інформацію для Пенсійного фонду та соціальних служб. Нині в архівах МСЕК Полтавщини нараховують понад 500 тис. справ.
Лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності. Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи паперові довідки.
Цифровізація також запобігатиме корупції та іншим зловживанням. Наприклад, лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт – імен лікарів. Це виключить можливість попередніх корупційних домовленостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...