Чи забезпечені громади Гадяччини на випадок негоди?

Поділитися новиною

Щороку, на Гадяччині, у зимовий період виникає гостра проблема з ліквідацією наслідків негоди – снігових заметів чи ожеледиці. Насправді, наші комунальні служби, завжди неквапливо розчищають «кучугури» снігу чи посипають шляхи піщано-сольовою сумішшю.

Ми пам’ятаємо, як в минулому році, у зв’язку із ускладненням погодних умов, ситуація набула критичних масштабів. Через ожеледицю на автошляхах, неодноразово виникали колапси, аварійні ситуації та ДТП. А через непосипані тротуари, лише за півтора місяці минулорічної зими, до Гадяцької міської лікарні із травмами звернулось майже 100 осіб. 

Щодо заметів – найбільш «знедоленими» завжди виявляються мешканці ближніх сіл, адже лише минулого року ми отримали десятки повідомлень від громадян щодо роботи комунальників, які невчасно розчищали сніг, через що неможливо було дістатися до інших населених пункті (до прикладу, на роботу).

На жаль, такі ситуації у нас виникають майже щорічно, і як наслідок – страждає саме населення.

Загалом, у Полтавській області, громади вже понад місяць активно готуються до зими.

Ще у жовтні, Полтавське управління житлово-комунального господарства уклало угоду на закупівлю 2000 кубометрів піску, на суму 978 000 грн. Загалом було підготовлено 2729 м.куб. піску, 1829 тонн солі, 1991 тонн піщано-соляної суміші.

А в листопаді Полтавська міська рада відзвітувала щодо готовності працівників та техніки, яку залучатимуть для прибирання території громади від снігу. Як зазначили під час засідання, комунальники мають кілька планів прибирання міста, й у разі ожеледиці в першочергово оброблятимуться спуски та підйоми, а решта доріг поділена на черги. Добре, коли у громаді із серйозністю підходять до можливих викликів погоди, та завчасно планують й структурують роботу комунальних служб.

Ми вирішили заздалегідь, до початку виникнення подібних ситуацій, дізнатися, наскільки ж цього року готові комунальні служби громад Гадяччини (забезпечення працівниками, технікою та відповідними матеріалами). За інформацію звернулися до очільників громад.

Гадяцька громада

Міський голова Володимир Нестеренко розповів, що на даний час пісок та сіль вже придбані, піщано-соляна суміш заготовлена. З підрядними організаціями теж укладені договори на придбання матеріалу у разі нестачі. Вся техніка у населених пунктах громади вже перевірена і готова до роботи.

Директор МКП «Комунсервіс» Андрій Москаленко, детальніше поінформував, зазначивши, що на прийдешній зимовий сезон вже заготовлено близько 550 тон піщаної-соляної суміші, з яких майже 60 тон – залишок із минулого року. Також на балансі підприємства підготовлені до роботи два трактора МТЗ, два міні-трактори та комбінована машина МДКЗ 14 (для розкидання суміші). У разі виникнення складних погодних умов, працівників має вистачити.

Сергіївська громада

Голова громади Ігор Лідовий розповів, що вже заготували близько 150 тон піщано-соляної суміші, також заключили договори із підприємцями, які мають суміш, щоб у разі нестачі мати змогу добирати необхідний матеріал. Також громада співпрацює із Агентством місцевих доріг, щодо розчистки й посипання, оскільки більшість шляхів на території громади на балансі Агентства.

Також планують придбати два додаткові піскорозкидачі, на що вже виділили близько 700 тис. грн. Через кілька тижнів техніка має бути доставлена у громаду.

На даний час, у комунальних підприємствах громади вистачає працівників для залучення у разі складних погодних умов.

Петрівсько-Роменська громада

Заступник голови громади Вячеслав Титаренко повідомив, що у громаді близько 90 тон резерву піщано-соляної суміші та приблизно така ж кількість вже розсипана по населеним пунктам громади. Сільрада також співпрацює підрядними організаціями, щоб у разі нестачі суміші, відразу була змога придбати її. Вся техніка перевірена і готова до роботи. На балансі є два піскорозкидачі, трактор. Також сільрада співпрацює приватними підприємцями та МПО (в разі надзвичайних ситуацій, до ліквідації наслідків негоди також залучають працівників та техніку пожежної охорони).

Лютенська громада

Володимир Омельченко повідомив, що резерву піщано-соляної суміші у громаді, як такого, немає. Та суміш, що була в наявності, вже розсипана по населеним пунктам, і в разі потреби, її будуть використовувати. На балансі комунального підприємства громади наразі є 2 трактори з відвалами, також у кожному населеному пункті є приватні господарства, які у разі потреби теж будуть залучені до розчистки чи посипання доріг.

Краснолуцька громада

Віктор Романенко розповів, що на даний час, у громаді заготували близько 50 тон піщано-соляної суміші. Певні запаси залишилися із минулого зимового сезону, також близько 5 тон піску закупили нещодавно. Зі слів голови громади, техніки й працівників комунального підприємства на даний час вистачає, тож до наслідків негоди цієї зими готові.

Великобудищанська громада

Секретар сільської ради Лариса Даниленко повідомила, що у цьому році вже придбали 45 тон піщано-соляної суміші, також певна кількість солі залишилась із минулого року. Суміш вже розсипали по населеним пунктам громади. Щодо техніки – вже підготовлені до роботи 4 трактори, а також у разі потреби, будуть залучати техніку Великобудищанського ліцею та МПО.

Тож, загальна картина виглядає досить оптимістично, й сподіваємось, що колапсів цьогоріч не буде. Однак, які сюрпризи підготувала для нас прийдешня зима та чи дійсно виконуватимуть свою роботу комунальні служби якісно та вчасно – побачимо зовсім скоро.

Анжела Замотаєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

LIVE OFFLINE
track image
Loading...