У закладах освіти Краснолуцької та Лютенської громад виявили мікробне забруднення води
Згідно заяв відділів освіти Краснолуцької та Лютенської сільських рад, проведено лабораторні дослідження води питної з водорозподільчої мережі в закладах освіти та піску з пісочниць на наявність яєць гельмінтів.
Відділ освіти Краснолуцької сільської ради
Досліджено 9 проб питної води на відповідність вимог ДСанПіН відхилення по санітарно-хімічних показниках виявлено в 3 пробах по вмісту загального заліза (сан.норма до 0,2мг/дм3):
- Краснолуцька гімназія – залізо 0,4мг/ дм3;
- Філія «Гречанівська початкова школа» – залізо 0,47мг/ дм3;
- ЗДО «Ясочка» с.Кр.Лука – 0,4мг/ дм3.
Відхилення від нормативу по мікробіологічних показниках виявлено в 7 пробах – виділено загальні колі форми, ентерококи :
- Філія «Гречанівська початкова школа»;
- Ціпківська гімназія;
- Краснолуцька гімназія;
- Римарівський ліцей;
- ЗДО «Ясочка» с.Красна Лука;
- ЗДО «Малятко» с.Ціпки;
- ЗДО «Ягідка» с.Римарівка.
В 4 закладах освіти з 4 пісочниць відібрано пісок на наявність яєць гельмінтів – без відхилень.
Відділ освіти Лютенської сільської ради
Досліджено 7 проб питної води з водорозподільчої мережі, відхилення по санітарно-хімічних показниках виявлено у 2 пробах по вмісту загального заліза (сан.норма до 0,2мг/дм3):
- Лисівська гімназія за вмістом заліза – 0,44мг/дм3 ;
- Соснівська гімназія за вмістом заліза – 0,64мг/дм3 .
Відхилення від нормативу по мікробіологічних показниках виявлено в 1 пробі – виділено загальні колі форми, ентерококи, ЗМЧ-56:
- Лютенський ліцей.
В 4 закладах дошкільної освіти з 4 пісочниць відібрано пісок на наявність яєць гельмінтів – без відхилень.
Досліджено 15 проб харчових продуктів (овочів на нітрати) – без відхилень.
Керуючись Законом України «Про систему громадського здоров’я», з метою недопущення ускладнення санепідситуації рекомендовано:
Сільським головам, директорам КП «Благо» с.Красна Лука, КП «Джерело»с.Рашівка, керівникам навчальних закладів, проведення комплексу профілактичних заходів (ремонт, очистка, промивка, дезінфекція та обладнання систем очистки води) з метою забезпечення якості та безпечності питної води.
У зв’язку з мікробним забрудненням питної води, рекомендовано для пиття вживати кип’ячену воду до нормалізації показників якості питної води, або бутильовану сертифіковану питну воду з торгівельної мережі.
Також, керівникам закладів освіти рекомендовано при заготівлі овочів вимагати у постачальників сертифікати відповідності (лаб. дослідження на вміст нітратів та пестицидів)
За повідомленням в. о. завідувача Гадяцького ВП ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ» Сергія Бабака.