28 листопада – все про цей день
Сьогодні, 28 листопада, День працівника системи фінансового моніторингу в Україні. Віряни вшановують пам’ять святого Стефана. До Нового року залишилося 33 дні.
Церковне свято
28 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого Стефана. Народився він 750 року у Константинополі у родині благочестивих вірян. Згідно з легендою його мама дуже хотіла сина, тому кожного дня молилася Богу, щоб той подарував їй немовля. Коли так і сталося, то батьки вирішили віддати Стефана до старця до пустелі, щоб він там вивчав Слово Боже. Коли старець помер від старості, Стефан продовжив його справу і відзначився чималою кількістю подвигів.
Що не можна робити
- Заборонено лаятися, краще стримувати свої емоції та бути розсудливим.
- Не можна позичати будь-що сусідам чи друзям, можна віддати своє щастя.
- Намагарайтесь ввечері не прибирати в оселі, інакше Різдво будете святкувати з нечистю.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: гуси постійно ляскають крилами — чекайте на потепління;
- верещить порося — до холодів;
- швидко гасне пічна зола — прийде тепло;
- вночі випав сніг — він буде довго лежати, якщо ж випав вдень — скоро розстане;
- холодний і сухий день — до спекотного літа;
- зоря багряного кольору — чекайте на сильний вітер.
Іменини: як назвати дитину, що народилася у цей день
Які сьогодні іменини: Олексій, Григорій, Данило, Костянтин, Сергій, Тимофій, Федір.
Який сьогодні день в Україні і світі
28 листопада в Україні святкують День працівника системи фінансового моніторингу. Професійне свято, під час якого вшановують важливий внесок фахівців фінансового моніторингу для утвердження України як надійного партнера в міжнародному співтоваристві в сфері запобігання і протидії відмиванню доходів, що були отримані злочинним шляхом. День встановив своїм указом президент України Володимир Зеленський 2020 року.
Також 28 листопада Всесвітній день милосердя. Ця дата є найбільш популярною в Індії, де вона вказує на неминущі цінності ахімси (ненасильства) та співчуття. Вперше день розробив і втілив в життя індійський поет Прітіш Нанді, який також був журналістом та активістом. Він придумав платформу, яка надихне кожного замислитися над цінностями життя.