Інспектор з благоустрою у Гадячі є – а благоустрою немає
Дороги, тротуари, пандуси, сміття, аварійні дерева, стихійна торгівля – до вирішення усіх цих питань має долучатись безпосередньо й інспектор по контролю за благоустроєм екологічним та санітарним станом міста. З квітня 2018 року на цій посаді – Микола Сергієвський. Від самого початку його роботи, більшість громадян навіть не уявляли, як посадовець виглядає. До цього часу мало що й змінилось.
То хто ж він, Микола Сергієвський? Згідно сервісу моніторингу «Опендатбот», до квітня 2018 року був керівником ПП «Будівельник», а також є засновником Полтавської обласної організації партії захисників вітчизни та ГО «Сприяння розвитку територіальної громади м. Гадяч».
Щодо роботи у Гадяцькій міській раді, то до цього часу, лише дві публікації, підписані його іменем, з’явилася на офіційному сайті міськради у 2019 та 2021 роках, які повідомляють про «новий формат поводження із твердими побутовими відходами». На жаль, більше інформації про інспектора чи звітів про проведену ним роботу ми так і не знайшли.
Однак, натрапили у мережі на публікації, в яких неодноразово громадяни закликали відреагувати інспектора на проблеми в місті.
У 2019 році гадячани скаржились на стихійні смітники. В тому ж році інспектор відвідав ринок на «кругу», де «процвітала» стихійна торгівля, але ніяких змін тоді не відбулося (як і тепер). У 2021 році громаду обурили відкриті люки біля перехрестя вулиць Полтавської та Драгоманова (мікрорайон «Сарський»). Неодноразово містяни скаржились на понівечені сходи біля колишнього магазину «Улюблений». І це далеко не весь перелік…
Але на заклики інспектор не квапився реагувати.
Скарги гадячан на благоустрій продовжуються донині.
Олег Березенко у соціальних мережах опублікував допис: «Радості мешканців п’ятиповерхового будинку No 88, що по вулиці Гагаріна, не було меж, коли почали вперше за багато років у їхньому дворі робити асфальтове покриття прибудинкової території. Тепер уся вода після дощу стоїть під під’їздами. Людям доводиться класти дошки й цеглу. Уже не раз члени будинкового комітету зверталися до Гадяцької міськради. Та даремно. Не чують. А поки що маємо те, що маємо».
Цього року гадячани у соцмережах неодноразово піднімали питання стосовно пандусів у місті, що понівечені вже не один рік. Це значно ускладнює рух не тільки для маломобільних груп населення, а й для звичайних громадян.
Також жителі неодноразово скаржились на кущі амброзії та бур’яни на центральному ринку, цвинтарі та й взагалі по всьому місту.
Слід зазначити, що ліквідують їх доволі вибірково. Подекуди бур’яни не косили роками. Ми перевірили у деяких локаціях міста наявність амброзії, та були вражені кількістю не ліквідованої шкідливої рослини у так званому колишньому «яблуневому саду», що знаходиться на вул. Захисників України (колишня Тельмана) та на цвинтарі, через що деяких могил вже навіть не видно. Також багато не викошеного буряну на узбіччях автошляху Т-1705, у напрямках виїзду з міста (вулиця Лохвицька), та неподалік вулиць Степова, Ентузіастів, Миру. По вулиці Білохи та Гадяцького договору теж багато невикошеної дикої рослинності, на цю проблему, 20 серпня, поскаржилася в мережі місцева жителька Віта Сокол. І лише після скарги в мережі, комунальна служба все ж таки ліквідувала бур’яни на тій вулиці.
Не менш важливою є проблема сміття на місцевих пляжах, яке комунальні служби жодного разу не вивозили за весь літній період. Нагадаємо, цього року, на третьому пляжу, намагалися оновити місце відпочинку. Чому саме намагалися? Тому, що після проведених робіт, працівники залишили після себе розорану землю та безліч дерев’яних трісок внаслідок спилювання кущів та дерев. А під кінець пляжного сезону, там тепер ще й «гора» сміття, що розлітається територією пляжу.
Підбиваючи підсумок, стає зрозуміло, що нашого інспектора з благоустрою усі ці питання не цікавлять. Але не зрозуміло тоді, яку ж роботу він проводить, чим займається і за що взагалі отримує заробітну плату?
Анжела Замотаєва