2 червня – все про цей день

Поділитися новиною

2 червня, Всесвітній день боротьби з розладами харчової поведінки. Віряни вшановують пам’ять мученика Фалалея. До Нового року залишилось 213 днів. 2 червня 2023 року — п’ятниця. 464-й день війни в Україні.

2 червня, церковне свято

2 червня в церковному календарі — день пам’яті мученика Фалалея. Народився він у Лівані в родині воєводи. Ще в юному віці вивчив лікарську справу, але людей, які приходили до нього, завжди лікував безкоштовно, адже сповідував християнство. За це язичники його схопили і привели до правителя Малої Азії. Довго імператор переконував Фалалея зректися Христа, але мученик відмовився. За це засудили його до страшних тортур, довго катували, а потім відсікли голову.

Що не можна робити цього дня

  • Не розповідайте нікому хороший сон, який приснився в ніч проти 2 червня, інакше він не збудеться.
  • Не варто лікувати зуби — лікування буде невдалим.
  • Заборонено їсти рибу і рибні страви.

Народні прикмети і традиції на 2 червня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: на ялині багато шишок — буде хороший урожай огірків;
  • вранці на траві багато роси — наступного дня буде холодна погода;
  • часто пірнають качки — чекайте на дощі;
  • бджоли утворюють великий рій і так літають — буде дощ, а якщо літають поодинці — ясна погода;
  • голосно кумкають жаби — чекайте на щедрий урожай огірків;
  • сонце сходить, але хмарно — огірки точно добре вродять;
  • злива вказує на те, що через пів року буде сильний снігопад.

В народі 2 червня називали День Фалафея, Огірочник або Фалафей Тепловій. Друга назва походить від того, що традиційно від цього дня селяни починали сіяти огірки. Існувало повір’я: “Прийшов Фалалей – досівай огірки мерщій”. Цікаво, що намагалися приховувати факт висаджування огірків від усіх, навіть від членів сім’ї. Вірили, що лише в такому разі вони точно дадуть великий урожай.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 2 червня

У кого іменини: Олексій, Олександр, Володимир, Микита, Іван, Тимофій.

Талісманом людини, народженої 2 червня, є обсидіан. Природний скельний матеріал — природне скло, яке утворюється після виверження вулкану. Здавна обсидіан вважався символом захисту для зберігання енергії і відкидання негативних впливів.

День в Україні і світі

2 червня в Україні і світі Всесвітній день боротьби з розладами харчової поведінки. Традиція зародилася 2016 року та охоплює сьогодні понад 45 країн світу. Головна мета цього дня полягає в забезпечені медичної та психологічної допомоги людям, які страждають анорексією, булімією, нападами переїдання тощо. Для цього проводяться різноманітні зустрічі з психологами та лікарями, лекції, семінари.

Також 2 червня Європейський день зубних техніків. Доволі молоде професійне свято, яке було створене 2018 року за ініціативи Європейського об’єднання стоматологів-ортопедів, яке заснували ще 1958 року. Об’єднання є найбільшої організацією, яка представляє інтереси власників стоматологічних лабораторій, кабінетів і незалежних техніків в Європі.

А ще 2 червня День здорового харчування. Спеціальне свято, яке було створене для того, щоб люди могли дізнатися про переваги здорового харчування, змінити на краще своє життя. Люди усвідомили зв’язок між їжею та здоров’ям дуже давно. Ще в Давній Греції вважали, що гарне самопочуття залежить від балансу чотирьох рідин в організмі і цей баланс можна покращити за допомогою спеціальної дієти. В сучасному світі існує ціла наука, яка займається вивченням практики і теорії здорового харчування. Називається вона нутриціологія. Виникла вона на основі комплексу знань з біології, хімії, гігієни та фізіології.

2 червня святкують цікаве свято Міжнародний день повій. Святкується на згадку про історичну демонстрацію секс-працівниць, яка відбулася в Ліоні, Франція 1975 року. Тоді жінки об’єдналися, щоб протестувати проти дискримінації та насильства з боку поліції, вимагали свої прав як працівники. Цей день спрямований на те, щоб підвищити обізнаність про ті проблеми, з якими стикаються працівниці секс-бізнесу по всьому світу

LIVE OFFLINE
track image
Loading...