29 травня – все про цей день

Поділитися новиною

29 травня, Міжнародний день миротворців ООН. Віряни вшановують пам’ять преподобного Феодора. До Нового року залишилось 216 днів.

29 травня 2023 року — понеділок. 460-й день війни в Україні.

Яке церковне свято

29 травня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Феодора Єгипетського. Народився в багатій та знатній сім’ї. Ще будучи зовсім юним, зрозумів, що йому подобається чернече життя, тому покинув батьківський будинок в 14 років, щоб подвизатися в монастирі. Пізніше був в Тавеннській обителі, де вчився у святого Пахомія. Коли мати Феодора дізналася, де перебуває її син, то прийшла просити, щоб той повернувся додому. Але Феодор відмовився. Тому вона залишилася в тому монастирі також, а пізніше до них приєднався ще й брат Феодора. Довго був преподобний наставником в монастирі і помер 368 року.

Що не можна робити в цей день

  • Не дозволяється працювати в полі після полудня, інакше посіви будуть пошкоджені природою чи людьми.
  • Важливі події (весілля, застілля) не можна назначати на цей день.
  • Забороняється забивати кілки в землю чи копати ями.

Народні прикмети і традиції на 29 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: вже зацвіла горобина, значить, холодів більше не буде;
  • на озерах з’явилося латаття — влітку буде стійке тепло;
  • йде дощ і квакають жаби у водоймах — скоро налагодиться погода;
  • почути грім до хорошого урожаю зерна;
  • ластівки літають в повітрі — перший день літа буде дощовим, сідають в гнізда — сонячним

Від цього дня традиційно починали сіяти овес, пшеницю та жито. Тому в народі 29 травня отримало назву Житник. Будь-яку роботу в полі починають з молитви до преподобного Феодора, який вважається покровителем хлібного зерна. А ще цього дня готують кашу: ячмінну, пшеничну тощо

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 29 травня

У кого іменини: Олександр, Федір, Георгій.

Талісманом людини, народженої 29 травня є берил. Здавна вірили, що цей камінь здатний знімати втому, тому його потрібно носити тим, хто багато працює. Також берил підходить сімейним людям або тим, хто прагне створити сім’ю.

День в Україні і світі

29 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день миротворців ООН. Також їх називають “блакитними касками”. Вони ніколи не проводять наступальних операцій і не захоплюють територій, ці воїни несуть за собою мир, хоча і мають зброю, яку застосовують, щоб протистояти злочинам, що спрямовані проти людства. Цей день — чудова нагода віддати належне самовідданим і хоробрим воїнам, які часто жертвують своїм життям, щоб врятувати інших.

Також 29 травня Всесвітній день травної системи. Вперше свято закріпили за цією датою 1958 року. Саме тоді під час Міжнародного з’їзду гастроентерологів було прийнято їхній Статут. Головна мета дня — привернути увагу громадськості до проблем, які пов’язані з хворобами шлунково-кишкового тракту. На їхню частку припадає 30% всіх випадків захворювань людства.

А ще 29 травня День компосту. Дата створена, щоб привернути увагу до проблеми використання добрив, які можуть нашкодити навколишньому середовищу. Також цього дня нагадують людям, що існує природна альтрернатива, яка коштує менше і приносить чимало користі.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...