Великобудищанська, Сергіївська та ще 10 громад області найбільше виділили коштів на ремонт місцевих доріг

Поділитися новиною

Цього року з Державного дорожнього фонду заплановані надходження в обсязі 950 млн грн на ремонти місцевих доріг. Зокрема майже 757 млн грн передбачено на капітальні, поточні й середні ремонти доріг місцевого значення.

Про це повідомляють Новини Полтавщини.

Це дороги Миргород – Велика Багачка – Байрак – Поділ, Мала Рублівка – Рунівщина – /М-03/, Білопілля – Терни – Липова Долина – Гадяч та Мостовівщина – Великі Кринки – Глобине. Також планують відремонтувати п’ять мостів на автодорозі Чорнухи – Лубни. 

Про це на засіданні постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку поінформував в.о. директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Михайло Суржко. 

«Для збільшення обсягів ремонтних робіт та для забезпечення проїзду критичними ділянками ведемо плідну співпрацю з громадами. Пропонуємо долучатися до співфінансування на умовах 50*50% з Агентством. Є громади, які виділяють більше грошей, – сказав Михайло Суржко. – 44 територіальні громади перерахували вже майже 163 млн грн». 
12 громад виділили більше грошей, ніж наявно за пропорційним розподілом із дорожнього фонду. Це Білицька, Великобудищанська, Великосорочинська, Глобинська, Заводська, Коломацька, Комишнянська, Машівська, Піщанська, Решетилівська, Сенчанська та Сергіївська ТГ. 

Ці громади вже фактично профінансували на 40 млн грн більше ніж надійшло за пропоційним розподілом з Дорожнього фонду. Ще 37,3 млн грн найближчим часом очікується від Великосорочинської, Лохвицької і Шишацької ТГ. 

Ремонтні роботи виконують, уже облаштували понад 100 тисяч квадратних метрів дорожнього покриття. 

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін запропонував розглянути й ремонт доріг державного значення, які проходять через громади, на умовах співфінансування. 50% субвенція із державного бюджету, 25% – обласні кошти, 25% – громади. За таким принципом було відновлено дорогу державного значення М-03 Київ – Харків – Довжанський у межах міста Полтава. Однак тоді 50% профінансувала область, бо Полтава не виконала свої зобов’язання.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...