Яке сьогодні, 19 травня, свято – все про цей день
Сьогодні, 19 травня, в Україні святкують День сімейної медицини. Віряни вшановують пам’ять Іова Багатостраждального. До Нового року залишилось 226 днів.
19 травня 2023 року — п’ятниця. 450-й день війни в Україні.
Яке сьогодні, 19 травня, церковне свято
19 травня в церковному календарі – день пам’яті Іова Багатостраждального. Він був відомою благочестивою людиною за часів Мойсея. Було в нього дуже велике сімейство. Якось втрутився в його життя диявол, позбавивши Іова всього, що у нього було, та ще й вразив його страшною хворобою.
В цей час його дружина багато працювала і тому часто скаржилася Іову на страждання, на що той відповідав, що Бог не дає людям того, що вони не можуть винести, тому їм слід бути вдячними. Іова за глибоку віру Господь нагородив, повернувши все втрачене з лишком. Прожив святий чоловік від того часу ще 140 років.
Що не можна робити цього дня
- Не сваріться з родичами, інакше в сім’ї довго не буде щастя.
- Заборонено байдикувати — можете сильно захворіти.
- Вранці краще не висаджувати горох — склюють птахи.
Народні прикмети і традиції на 19 травня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: вранішній туман вказує на те, що ще довго не буде дощів;
- на ґанок будинку сідають ворони — чекайте на погані новини;
- сонячний і яскравий день — до спекотного літа;
- якщо роса рясна — вродять огірки.
В народі цей день носив назву Іов Горошник. А все тому, що багато уваги приділялося роботі на городі, особливо висаджували горох, боби, огірки і кукурудзу. Також займалися і посівними роботами на полях. Робили це зазвичай після заходу сонця, щоб засіяне зерно не могли склювати птахи. Віряни просили Іова у молитві, щоб той подарував багатий урожай.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 19 травня
Які сьогодні іменини: Василь, Денис, Іван, Ян.
Талісманом людини, народженої 19 травня, є агат. Один з найдавніших напівдорогоцінних каменів. Багато хто використовував агат як талісман. Вірили, що він також допомагає вилікувати зубний біль, безсоння, стрес, судоми і отруєння.
Який сьогодні день в Україні і світі
19 травня в Україні святкують День сімейної медицини. Важлива подія для українців, адже процес реформування медицинської системи потребує чималої підтримки. Важливо підкреслити потребу у розвитку медицини, підтримувати лікарів сімейної практики, покращувати стандарти надання медичної допомоги. Свято було створене за ініціативою Кабінету Міністрів України та указу президента України 6 грудня 2017 року.
Також 19 травня Всесвітній день сімейного лікаря. Подія присвячена важливій ролі сімейних лікарів в медичних системах країн світу, підкреслюючи їхній внесок у справу охорони здоров’я населення планети. Сімейна медицина виникла досить давно, однак вузька спеціалізація набула поширення лише в XX столітті. Наприклад, ще за часів Давнього Риму у заможніх громадян був вдома особливий раб-лікар, який повинен був лікувати господарів та членів їхньої родини, а також інших рабів у домі.
А ще 19 травня Міжнародний день віртуальних помічників. Щорічно припадає на третю п’ятницю травня. Віртуальним помічником більшість з нас користувалися хоча б раз у житті. Він сильно спрощує життя сучасної людини, адже допомагає планувати день, шукати потрібну інформацію чи організовувати справи. Віртуальні помічники спочатку були створені спеціально для військових. Американський інститут SRI International розпочав їхнє розроблення 2005 року. 2010 року світ побачив масовий варіант завдяки компанії Apple.
19 травня Всесвітній день боротьби з запальними захворюваннями кишечника. Подія була започаткована Європейською асоціацією хворих на виразковий коліт і хворобу Крона. Головними символами цього дня є фіолетова стрічка і взагалі фіолетовий колір. Ним підсвічують цього дня знамениті архітектурні пам’ятки.
Також 19 травня Міжнародний день боротьби з гепатитом. Дата була започаткована Міжнародним альянсом боротьби з гепатитом 2008 року. Гепатитом називають інфекційне захворювання печінки, яке викликане одним з вірусів гепатиту. Може бути різного виду — А, B, C, D, E. Хвороба часто переігає безсимптомно, але найпоширенішими симптомами є нудота, порушення роботи печінки, слабкість, жовтяниця, потемніння сечі