День затвердження Гадяцького герба: цікаві факти

Поділитися новиною

У цей день, 4 травня 2000 року, було затверджено герб Гадяча. Та історія його створення славетна й сягає середньовіччя.

Пропонуємо вам кілька цікавих фактів про наш геральдичний символ, які ви можливо не знали.
Гадяцький герб являє собою щит, на червоному полі якого архангел Михаїл, який простромлює золотим списом чорного диявола. Праобраз сучасного герба міста представлено на амулетах-змійовиках ще Х-ХІІІ століть.

Попередниками сучасного геральдичного знака Гадяча можна вважати печатки місцевих урядників ХVІІ століття.

Геральдичним символом із зображенням на червоному тлі архангела Михаїла, який нищить золотим списом чорного диявола послуговувалися гадячани майже три століття (до 1917 року). У період панування в Україні радянської влади місцева геральдика була позбавлена національного й історичного колориту і перебувала у загальносоюзній системі радянської символіки.
Автором гадяцького герба, яким послуговуються сучасники є український геральдист вексиколог Андрій Гречило, котрий рекомендував «Герб міста Гадяча, згідно із правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписати в декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус населення».
Герб умістив у собі зображення перемоги християнства над язичництвом, результат історичної боротьби і нових підходів вірування, те, до чого була причетна місцевість.
Доречі, з-поміж усіх міст України лише на гадяцькому гербі передано біблійний сюжет.
Також Гадяцький геральдичний знак символізує перемогу патріотичних сил народу над силами зрадників та чужоземних загарбників. Кольори місцевого герба (червоний, золотавий, сріблястий) утверджують наші силу й мужність, велич і повагу, мудрість і чистоту.

Зі сторінки Гадяцького історико-краєзнавчого музею.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...