На Полтавщині викрили злочинне угрупування, що тероризувало жителів області

Поділитися новиною

За матеріалами СБУ повідомлено про підозру у поширенні злочинного впливу членам та лідеру кримінального угруповання, яке тероризувало мешканців Полтавщини.

Про це повідомили на сторінці Управління СБУ в Полтавській області.

Угруповання погрожувало жертвам фізичним насильством. Члени банди намагалися дестабілізувати суспільно-політичну обстановку в регіоні для збільшення свого кримінального впливу.

У ході досудового розслідування задокументовано 7 членів злочинної організації. Крім того, фігуранти розповсюджували наркотичні засоби через дилерську мережу і з використанням методу «закладок» та здійснювали перероблення травматичної зброї у бойову для потреб членів угруповання і забезпечення силового «крила» банди. Лідер злочинного угруповання “тримав общак”, а частину коштів від протиправної діяльності спрямовував кримінальному авторитету на Дніпропетровщині за підтримку у злочинному середовищі.

У січні 2023 року СБУ провела спецоперацію по знешкодженню банди. Тоді правоохоронці повідомили фігурантам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.263, ч.2 ст.263-1, ч.2 ст.306 і ч.2 ст.307 Кримінального кодексу України.

Наразі лідеру банди додатково повідомлено про підозру за ч.1 ст.255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу), ч.1 ст.255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та ч.1 ст.209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Усі інші члени угруповання додатково повідомлені про підозру за ч.1 чи ч.2 ст.255 Кримінального кодексу України залежно від рольової участі фігурантів у банді. Один з фігурантів отримав підозру за ч.2 ст.311 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів) Кримінального кодексу України.

Наразі усім фігурантам обрано запобіжні заходи: 6 з них – у вигляді тримання під вартою, а ще одному – у вигляді домашнього арешту.

Заходи із викриття протиправної діяльності зловмисників здійснювали співробітники УСБУ в Полтавській області спільно зі слідчими ГУ НП в Полтавській області під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...