У Лютенській громаді з’явиться вихователь безпеки

Поділитися новиною

Рішення долучитися до реалізації проєкту «Вихователь безпеки» (або «Спеціаліст із безпеки»), ініційованого Міністерством внутрішніх справ спільно з Нацполом України, ухвалили Сенчанська та Лютенська територіальні громади Миргородського району. Учора, 26 жовтня, голови цих громад підписали меморандуми про співпрацю з керівництвом обласної поліції, регіонального управління Державної служби з надзвичайних ситуацій та управління освітньої діяльності Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації. Про це повідомили на сайті Нацполіції.

Нагадаємо, проєкт «Вихователь безпеки» реалізується за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції у співпраці з Міністерством освіти, Міністерством розвитку громад та територій, освітнім омбудсменом, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та власне громадами. Окрім Сенчанської та Лютенської тергромад меморандум про співпрацю з правоохоронцями та освітою також підписала Мачухівська тергромада Полтавського району. 

Суть проєкту полягає у запровадженні в кожній територіальній громаді посади вихователя (або спеціаліста), на якому будуть сконцентровані всі безпекові питання закладу загальної середньої освіти. Вихователь – не поліцейський, а цивільна особа у штаті територіальної громади. Серед його функцій: створення інфраструктури на прилеглій до закладу освіти території, проведення інформаційно-освітніх заходів, безпосередній контакт з батьківським комітетом, з адміністрацією закладу освіти, з територіальними органами поліції, ДСНС та іншими суб’єктами, до повноважень яких належить створення безпекового дитячого середовища.

Заступник начальника із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС Володимир Грішанін наголосив на тому, що цей проєкт – платформа для проведення не тільки загальних безпекових заходів, але й для відпрацювання правил техногенної безпеки в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру.

Важливу роль проєкту, який спонукає всіх гуртуватися навколо безпеки дітей, підкреслила заступниця директора Департаменту освіти і науки Полтавської обласної військової адміністрації Галина Власюк. «Діти повинні вчитися навіть у такий важкий час, а навчання повинно бути безпечним», – обґрунтувала свою думку представниця освіти.

Учасники зі всією відповідальністю підійшли до втілення проєкту, обравши кандидатів, що якнайкраще підходять на роль вихователів. Обидва – спеціалісти відділу освіти, культури, молоді та спорту з педагогічним досвідом та чіткою мотивацією – створити такі умови, щоб дітям було безпечно та комфортно, не зважаючи на складний для України час.

Впровадження проєкту – це можливість створити в навчальних закладах комфортні та безпечні умови для навчання дітей, що ґрунтуються на базових складниках безпеки. 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...