У Миргороді з’явиться перший вищий навчальний заклад

Поділитися новиною

Про це повідомляє Миргородська районна рада

Дев’ятого червня було підписано угоду про співпрацю між Миргородською міською радою та Державним закладом «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Рішення регламентує, що вже наступного навчального року  на базі курортного міста можна буде здобути вищу освіту випускникам 9 та 11-х класів. Підписантами угоди стали Миргородський міський голова Сергій Соломаха та ректорка вишу Олена Караман.

Ректор вишу, доктор педагогічних наук, професор Олена Караман розповіла про навчальний заклад із понад 100-річною історією, який у зв’язку з війною шукає собі нові міста в Україні аби забезпечити безперервний навчальний процес. За її словами, Луганський університет уже переживав подібне у 2014 році, коли частина територій опинилася під окупацією. Тоді частину факультетів перенесли в інші міста України, зокрема й до Полтави. Зараз же навчальні корпуси зруйновано, надії на швидке відновлення немає, але зобов’язання перед студентами залишаються. Усі вони отримають диплом про здобуття вищої освіти.

Викладацький склад навчального закладу – це професура, доценти, педагоги з великим досвідом, віддані професії. Голова вченої ради університету Віталій Курило презентував факультети навчального закладу та познайомив із керівниками навчально-наукових інститутів, факультетів. Розповів про аспекти налагодженої міжнародної співпраці.

Уже цього року у Миргороді планують приймати студентів на факультет природничих наук(ФПН), до навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій (ІФМІТ), інституту економіки та бізнесу (ІЕБ), та Рубіжанського фахового коледжу. Навчальною базою у Миргороді слугуватиме гімназія імені Тараса Шевченка. Інші відділення Луганського університету запрацюють також у Лубнах та в Полтаві.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...