На Харківщині знищили найсучасніший російський танк

Поділитися новиною

Найсучасніший російський танк Т-90М “Прорив” був знищений під час бойових дій на території України.

Це сталося 4 травня на Харківському напрямку.

Про знищення танка Т-90 під час спроби російських військ знову зайти до села на Харківщині, яке звільнили ЗСУ, повідомляв Андрій Цаплієнко.

7 травня про втрату росіянами танка заявило також Міністерство оборони Великої Британії у розвідувальному звіті.

Найсучасніший танк РФ був спалений лише черед два тижні після того, як заїхав в Україну.

Аналізуючи фото ураженого танка, видання  Defense Express вказало на те, що новітній Т-90М був знищений зі звичайного протитанкового гранатомета вогнем у корму.

“Прорив” у нікуди

Танк Т-90М “Прорив” був представлений у 2016 році. Він є модернізацією експортно орієнтованого варіанту Т-90С. Танк начебто вкритий покращеною бронею, оснащений модернізованою гарматою та покращеною системою супутникової навігації.

Першу партію танків Т-90М весною 2020 року отримали 2-га гвардійська Таманська мотострілецька дивізія та 1-ша гвардійська танкова армія.

Близько 100 танків Т-90М зараз перебувають на озброєнні ЗС Росії, зокрема й тих, які воюють в Україні.

У британській розвідці зазначають, що танк залишається вразливим для протитанкової зброї, якщо його не підтримують інші сили.

Також у британському МО вважають, що Збройні сили України завдали значної шкоди підрозділам та передовим можливостям Росії. І тепер Кремлю знадобиться багато часу та коштів, щоб відновити свою армію після цієї війни. Наприклад, заміна модернізованого обладнання буде особливо складною через санкції, що обмежують доступ Росії до найважливіших компонентів мікроелектроніки.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...