На Великодню ніч готується обстріл православних храмів України

Поділитися новиною

Відомство держави-агресора попередило про “провокації з численними жертвами” у п’яти областях, звинувативши у їх підготовці українське керівництво.

Міністерство оборони росії оголосило про те, що у Великодню ніч, з 23 на 24 квітня, на території низки українських областей буде здійснено обстріл православних храмів. При цьому відомство держави-агресора стверджує, що такі “провокації” готує “київський режим за підтримки Заходу”. Про це пише Фокус, із  посиланням на російське агентство “РІА Новини”.

Міноборони росії повідомило про підготовку “жахливих провокацій з численними жертвами” у Харківській, Запорізькій, Сумській, Миколаївській та Одеській областях.

“З цією метою серед націоналістичних батальйонів сформовано понад 70 мобільних груп на автомобілях, оснащених мінометами (так звані “блукаючі міномети”), із завданням обстріляти православні храми та церкви у Великодню ніч (з 23 на 24 квітня) і потім звинуватити російських військових”, — цитує агентство заяву відомства.

Крім цього, російська влада звинуватила керівництво України в тому, що вона має намір “залучити велику кількість західних репортерів”, щоб зняти і “негайно розкрутити фейки”.

“Міноборони завчасно попереджає країни “цивілізованого Заходу” на чолі зі США про те, що РФ має оперативну доказову базу про чергові жахливі злочини київського режиму, які готуються”, — додали в Міноборони.

Нагадаємо, начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін оприлюднив розпорядження «Про обмеження перебування населення без нагальної потреби в громадських місцях під час Великодніх свят».

Документ регламентує роботу релігійних споруд з 13:00 23 квітня (субота) по 06:00 26 квітня (вівторок).

У Полтавській військовій обласній адміністрації уточнили, що в цей період заборонено порушувати комендантську годину, яка щодня діє з 22-ї до 5-ї години, а також відвідувати церкви чи прилеглу до них територію, щоб освятити паски та інший вміст святкових кошиків.

Священнослужителі мають збиратися у церквах не більше 10 осіб та сприяти онлайн-трансляції святкової літургії.

Однак у повсякденному житті громадяни за потреби можуть виходити на вулицю, щоб, наприклад, здійснити покупки у магазині.

Раніше Національна поліція України повідомила, що культові споруди в період комендантського часу будуть зачинені. Це рішення розповсюджується на усю територію держави. Заборона стосується християн як західного, так і східного обрядів.

“БМ”

LIVE OFFLINE
track image
Loading...