Полтавщина прийняла майже 45 тисяч переселенців

Поділитися новиною

Полтавщина стала надійним тилом для сусідніх областей і прийшла на допомогу людям, у яких війна забрала домівки та роботу. Майже 45 тисяч переселенців ми офіційно прийняли та розмістили, 25 тисяч із них зараз продовжують жити на Полтавщині. Для підтримки переселенців держава розробила низку механізмів.

Щомісячна допомога: 2000 гривень для дорослого і 3000 гривень для дитини й людини з інвалідністю. Цю виплату нараховують щомісяця протягом воєнного стану + 1 місяць після його закінчення. Заявку можна подати особисто до органів соцзахисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або ж за допомогою порталу чи додатку Дія.

Працевлаштування переселенців. Компенсація роботодавцям за кожного працевлаштованого переселенця – 6500 гривень на місяць. Виплачують цю компенсацію протягом перших двох місяців із початку працевлаштування.

Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контакти, необхідно зареєструвати дані про працівників через портал Дія (https://diia.gov.ua/) або подати заявку на виплату до Державної служби зайнятості. Це можна зробити через 5 днів після оформлення працівника, а кошти перераховують роботодавцю за повний місяць роботи співробітника.

Компенсація родинам, які прихистили в своїх домівках вимушених переселенців. Мова йде про відшкодування комуналки – по 450 гривень на особу.

Ці механізми дадуть змогу дещо стимулювати економіку й допомогти переселенцям адаптуватися до нових локацій.

Дмитро Лунін

LIVE OFFLINE
track image
Loading...