Чутно сирени, але нічого не відбувається? Пояснюємо, як працює повітряна тривога
Хоч ми завжди проходили навчання з цивільної безпеки, нам розповідали, як працюють сирени та що робити у разі загрози, ми думали, що це не знадобиться.
Але трохи більше ніж два тижні тому жителі столиці почули звук сирен, який змушує нас боятися. А далі й вся Україна.
Відтоді ми засинаємо та прокидаємося з цими звуками. Іноді вже не звертаємо на них уваги, що у жодному разі не можна робити в цілях безпеки.
Сирени у Гадячі
Чути їх не у всіх районах міста, адже треба збільшувати кількість покриття.
Тому поки гадячанам радять стежити за початком та відбоєм повітряної тривоги у додатку “Повітряна тривога”, який розробили Ajax System за підтримки Мінцифри, або ж за телеграм -сторінкою ДСНС СИРЕНА ПОЛТАВА.
Хто вмикає сирени
Сирена вмикається автоматично і локально.
Оповіщення здійснює оперативний черговий цивільного захисту області, який чергує цілодобово. Оперативний черговий отримує інформацію з Києва. Залежно від вказівок центру, сигнал тривоги може йти як на всю область, так і на окремий населений пункт районного значення (за колишніми розподілами районів). Тобто тривога може бути в Полтаві чи Миргороді – але тихо у Гадячі.
Інформація на локальний пункт надходить від оперативного чергового по головному центру Повітряних сил ЗСУ не пізніше ніж за три хвилини. Після цього черговий вмикає сирену в режимі “негайно”.
Чому ми чуємо сирену дуже часто
Радник Офісу президента Олексій Арестович пояснив, що повітряна тривога не означає, що ракета летить точно у твоє місто чи область. Визначити її точну ціль — неможливо.
Її оголошують просто за фактом зльоту ракети. Тож важливо не ігнорувати, а бути напоготові у безпечному місці.
Як діяти правильно у разі тривоги
- 3 хвилини лунає сирена, одразу за якою по телебаченню та радіо передається голосове повідомлення про характер тривоги.
- 1 годину діє режим «повітряної тривоги» – тобто 1 годину люди мають перебувати у сховищах (якщо немає нових ввідних для чергового).
- Покинути сховище можна лише при команді «відбій». Сирени при цьому не включають. Населення повідомляють через канали місцевого мовлення, оперативний черговий дає інформацію на радіо і телебачення. І її транслюють. З’явиться повідомлення про це й у телеграм чи у додатку смартфона.
“БМ”
Відбій тривоги повідомляється також через сирени. Чи я не правий?