Усе про 27 січня, що не можна робити, день янгола, прикмети

Поділитися новиною

27 січня 2022 року – четвер. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. В період з 1933 по 1945 роки відбувалося навмисне знищення єврейського народу нацистами. За цей час було знищено понад 5 млн осіб.

27 січня Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця подія була затверджена 1 листопада 2005 року на Генеральній Асамблеї ООН. Тоді ж підписали Резолюцію, присвячену Голокосту. В документі зазначалося, що геноцид призвів до знищення 30% євреїв, а також великої кількості інших осіб, які відносилися до різних національностей.

Для всіх представників єврейської народності 27 січня є знаковою датою. Саме цього дня 1945 року після закінчення Другої світової війни військами одного з українських фронтів було звільнено ув’язнених в Аушвіц-Біркенау (концтабір Освенцим). Він був найбільшим за розмірами табором смерті, який заснували нацисти, щоб масово знищувати негідних, за їхніми переконаннями, осіб.

За період 1933-1945 років нацисти швидкими темпами побудували концентраційні табори, які потім в народі почали називати “таборами смерті”. За той час було створено понад 5 тисяч таких місць. Найжорстокішими вважалися установи, побудовані на території Польщі. В приміщеннях були так звані “душогубки”. Туди заганяли ув’язнених євреїв та, подекуди, циган, а потім запускали чадний газ.

За офіційними даними, під час геноциду єврейського народу було вбито понад 6 мільйонів осіб. Серед них 30% – діти. Проте ці числа є узагальненими, адже неможливо точно встановити кількість всіх жертв, адже знищувалися відразу цілі сім’ї, а подекуди і громади. Щороку 27 січня відбуваються траурні заходи, церемонії і акції, під час яких пригадуються жахливі деталі тих подій.

27 січня в церковному календарі – день пам’яті рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. Все життя жінка проповідувала Євангеліє, творила різноманітні чудеса і зцілювала хворих. В наш час мощі рівноапостольної Ніни зберігаються в Бодбійському монастирі, поряд з містечком Сігнахі. Там вони визнані основною святинею.

Іменини святкують: Кузьма, Максиміліан, Назар, Гнат, Петро, Михайло, Ніна.

Талісманом людей, народжених 27 січня, є гірський кришталь. Мінерал, який здавна відомий людству. Саме з ним пов’язано чимало історій та легенд. За однією з них, гірський кришталь – це заморожена Богами свята вода. А індіанці вірили, що в цей камінь перетворюються душі порядних і мудрих людей після смерті.

Що не можна робити в цей день

27 січня забороняється позичати гроші.

Не слід сваритися з друзями, близькими і рідними.

27 січня не варто ухвалювати важливі рішення.

Не відмовляйте людям в допомозі.

Народні прикмети і традиції на 27 січня

дивилися, який сьогодні день: навколо місяця туман – буде хуртовина;

холодно, йде сніг і рано співають півні – скоро прийде потепління;

27 січня на деревах іній – буде відлига;по небу пливуть білі хмаринки, значить морози ще довго триматимуться;

27 січня вранці ворона каркає на завірюху;

блідий місяць означає, що скоро піде сніг;

якщо 27 січня яскраво мерехтять зорі, значить почнуться сильні морози.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...