Відсьогодні на дорогах України з’являться «фантомні» патрулі

Поділитися новиною

Про це у Фейсбуці поінформував перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

«Фантомні» патрулі на дорогах України — go, go, go. Зранку, о 8:00, 25 січня, автомобілі фантом («PHANTOM») виїжджають на повноцінне патрулювання. Наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимемо відкрито, бо це суперечить концепції використання таких комплексів», – написав він.

Білошицький зазначив, що такий спецавтомобіль сертифікований за модулями «В» та «F» і унормований з усіма вимогам ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України та здатний до фіксації порушень ПДР.

Він розповів, що ці авто оснащені системами контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які надають змогу проводити вимірювання швидкості, як під час руху самого «фантому», так і коли «фантом» стоїть у певному місці.

«Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою у базах даних. Після чого метадані із відповідною інформацією відправляються до системи автоматичної фіксації, яка відповідні метадані опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення», – зазначив правоохоронець.

До відповідальності, в такому випадку, притягується власник авто або належний користувач, уточнив він.

За його словами, майже всі правопорушення швидкісного режиму будуть фіксуватися у автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника.

Окремо він повідомив, що фіксація правопорушень може бути не в автоматичному режимі.

«Не в автоматичному режимі фіксація порушень ПДР здійснюватиметься спецавтомобілем за допомогою двох відеокамер, якими оснащений автомобіль. Вони мають здатність фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду та позаду службового авто», – поінформував Білошицький.

Він зазначив, що, як правило, це буде відбуватися досить рідко і стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання «фантому», наприклад, – проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної, де це дійсно могло призвести до надсерйозних наслідків.

Розповідаючи про те, як буде відбуватися притягнення до відповідальності таких водіїв, він уточнив, що у «фантомі» патрулюють інспектори, і що вони, у такому разі, відповідно до вимог статті 35 ЗУ «Про Національну поліцію», будуть зупиняти авто порушників та розглядати справи про адмінправопорушення.

«Притягуватись до відповідальності в такому випадку будуть водії авто, яких зупинили», – зазначив поліцейський.

У свою чергу у пресслужбі Міністерства внутрішніх справ поінформували, що наразі чотири спецавтомобілі-«фантоми» готові до використання в практичній діяльності патрульної поліції для здійснення фіксації порушень ПДР.

«Цього року заплановано закупівлю 30 таких спецавтомобілів, а 2023 року — 110», – зазначили у міністерстві.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...