Оновлене шкільне харчування: у МОН розповіли, хто і за що відповідає

Поділитися новиною

У МОН заявили, що школи можуть не використовувати меню від шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Однак, вони зобов’язані дотримуватись норм харчування, чинних для закладів освіти.

“За норми харчування відповідальне Міністерства охорони здоров’я. А от вигляд, смак та якість страв – це відповідальність шкіл.

У Міносвіти заявили, що нові норми харчування в закладах освіти розробили спеціалісти МОЗ на основі рекомендації ВООЗ і ЮНІСЕФ. А потім їх затвердив уряд.

Школи можуть не використовувати меню Клопотенка

МОЗ рекомендує школам використовувати меню від шеф-кухаря Євгена Клопотенка та його команди, адже воно відповідає новим нормам. Технологічні картки вже 187 страв є на платформі “Знаїмо”.

Усі вони пройшли перевірку в Інституті громадського здоров’я НАМН України імені Марзєєва та отримали висновок Держпродспоживслужби. Це дозволяє школам готувати страви за цими картками без необхідності їх ще десь затверджувати. Однак користуватись цим меню заклади не зобов’язані.

Заклади освіти не зобов‘язані використовувати рекомендоване Міністерством охорони здоров’я меню, однак самостійно розроблене меню має відповідати нормам, встановленим державою,– наголосили в МОН.

Хто і за що відповідає в організації шкільного харчування

Засновник (засновники) закладу, директор школи та постачальники харчових продуктів і послуг (якщо школа найняла приватне підприємство) відповідають за:

планування та організацію харчування;

матеріально-технічне забезпечення їдальні (харчоблоку) та буфету;

дотримання вимог санітарного законодавства;

дотримання законодавства з питань безпечності та якості харчових продуктів;

виконання норм харчування;відповідність меню та асортименту буфету;

безпечність і якість сировини, харчових продуктів і готових страв.

Міністерство охорони здоров’я відповідає за всі питання щодо розробки норм харчування.

Територіальні органи Держпродспоживслужби забезпечують контроль за дотриманням вимог у закладах.

Куди скаржитися батькам учнів

Якщо батьки знайшли порушення, то можуть попросити пояснень в адміністрації школи. Якщо школа не реагує – звертайтеся до Держпродспоживслужби. Для цього вони створили спеціального чат-бота у телеграмі.

Фахівці Держпродспоживслужби, які отримуватимуть скарги, будуть їхати до шкіл, щоб перевірити харчові блоки та меню.

Тож, якщо у вас є претензії до раціону дитини, просіть її робити фото, фіксуйте все та надсилайте скаргу до Держпродспоживслужби. На їхньому сайті в розділі ” Звернення громадян” є всі контакти та зразок скарги.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...