17 січня – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Поділитися новиною

17 січня 2022 року – понеділок. В церковному календарі – Собор 70 апостолів. В народному календарі – Феоктистів день. Цього дня 1773 року Джеймс Кук з екіпажем свого корабля стають першими європейцями, які пропливають південніше Південного полярного кола, а 1920 року в США приймають “Сухий закон”, який забороняв продаж, виробництво та транспортування алкоголю.

Свято в Україні і світі

17 січня святкують День дитячих винаходів. Дату обрали на честь дня народження винахідника, науковця, публіциста та громадського діяча Бена Франкліна. Будучи 12-літнім підлітком він створив свій перший винахід. А саме – наручні ласти для плавання.

Як ви гадаєте, що може поєднувати такі речі, як шрифт Брайля, паперовий пакет, навушники з хутра, калькулятор та водні лижі? Всі ці речі колись винайшли діти. Кожного року велика кількість маленьких винахідників будують роботів, розробляють ігри, вигадують різноманітні механізми. Саме тому так важливо підтримати дітей, які намагаються зробити цей світ зручнішим та кращим.

Також 17 січня святкують Міжнародний день канатної дороги. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1871 року був виданий патент на канатну дорогу. Проєкт заснував американець британського походження Ендрю Сміт Голідей, а головним інженером став Вільям Еппелшмеймер. Цим людям знадобилося 2 роки, щоб збудувати вагончики, які за допомогою спеціального механізму кріпляться на міцні шахтарські канати. Перша канатна дорога була названа Clay Street Hill Railroad в Сан-Франциско, а її пасажирами стали мешканці міста. Відкрилася вона 1 вересня 1873 року.

Іменини святкують Олександр, Марк, Денис, Павло, Степан і Яків.

Талісманом людей, народжених 17 січня, є тигрове око. Ще в стародавні часи цей камінь вважали потужним талісманом, який міг вберегти свого власника від невдач та лих. В деяких країнах тигрове око носили воїни, тому що вірили, що так отримують магічний захист під час битв. А щоб посилити властивості каменю, вирізали на ньому різноманітні магічні символи.

Що не можна робити в цей день

  • 17 січня заборонялося підслуховувати чи підглядати.
  • Краще не розповідати іншим про свої плани, якщо ви хочете, щоб вони здійснилися.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день: 

  • дивилися, який сьогодні день: на деревах багато снігу, прийдешній рік вдалим для бджолярів буде;
  • повний місяць і чисте небо вказують на сильну повінь навесні;
  • якщо 17 січня в печі слабка тяга, буде волога погода, а якщо сильна, то прийдуть морози;
  • небо безхмарне до затяжних морозів;
  • почути 17 січня крик лисиці до негоди;
  • якщо зоря червона, буде вітер.

В народі 17 січня називали Феоктистів день. Люди йшли до церкви та молилися преподобному Феоктисту. Якщо родич вирушав у далеку дорогу, йому за комір обов’язково пришивали квітку чортополоху. Вірили, що так нечиста сила не зведе його зі шляху, а зла людина не зіпсує подорож поганим словом. 17 січня також брали ікону і обходили з нею навколо будинку, читаючи “Отче наш”. Це допомагало захиститися від нечисті, яка вводить людей в гріх. 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...