Як повернути непродовольчий товар належної якості

Поділитися новиною

Досить часто трапляються ситуації, коли ми отримавши подарунок  розуміємо, що річ нам не підходить чи то розмір, колір  або подарунок не до вподоби. Якщо є розрахунковий документ, покупець має право обміняти товар на більш потрібний або повернути кошти. Детальніше про це пояснили фахівці Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Як же діяти, коли потрібно повернути товар належної якості до магазину?

Відповідно до статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, у якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Відповідно до норм чинного законодавства споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Варто пам’ятати, що обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики. Наступною обов’язковою умовою для того, щоб отримати або обміняти товар належної якості є наявність розрахункового документу, виданого споживачеві разом з проданим товаром.

Пам’ятайте, що наявність чеку є підставою для обміну або повернення товару та доказом того, що саме в цьому магазині ви придбали товар.

Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж.

Продавець, у свою чергу, зобов’язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

Слід зазначити, що не всі товари Ви можете обміняти та повернути. Існує перелік товарів, які не підлягають обміну або поверненню. Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. №172 «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів» і до нього віднесено продовольчі товари, лікарські препарати, предмети сангігієни, а також дитячі іграшки, білизну, друковані видання, ювелірні вироби та інші.

Для отримання консультацій та роз’яснень  звертайтеся  до Управління захисту  споживачів та контролю за регульованими цінами щоденно з понеділка по четвер: з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45 обідня перерва: з 12.00 до 12.45, номер тел. (0532)  – 54  – 57 -59.

“БМ”

LIVE OFFLINE
track image
Loading...