Усе про 29 грудня – яке церковне свято, що не можна робити, традиції дня

Поділитися новиною

29 грудня 2021 року – середа. В церковному календарі – день пам’яті цариці Феофанії Візантійської. Цього дня 1940 року Лондон зазнає найруйнівнішого за всю історію Другої світової війни авіанальоту німецьких бомбардувальників, а 2013 року легендарний гонщик “Формула-1” та багаторазовий чемпіон світу Міхаель Шумахер під час катання на лижах падає і отримує черепно-мозкову травму. Наступні пів року він перебував у штучній комі.

До Нового року залишилось 2 дні.

29 грудня в Україні святкують День інформаційно-медійних структур МО та ЗСУ. Подія була започаткована ще 2010 року. Дату святкування обрали на честь створення прес-служби Міністерства оборони та призначення на посаду військового прес-секретаря. Основна мета свята – підвищити престиж професії, а також віддати шану за професійну діяльність тих, хто працює у цій сфері. Адже дуже часто військові журналісти ризикують власним життям, щоб швидко і правдиво інформувати суспільство про події у прифронтовій зоні.

Також 29 грудня у світі святкують Міжнародний день віолончелі. Цей інструмент не може нікого залишити байдужим, адже його звучання унікальне. Цього дня можна послухати відомі класичні твори, які виконують віолончелісти з усього світу. В багатьох містах проводяться концерти. Хоча це і неофіційне свято, проте його з радістю святкують щороку.

Яке свято ще в світі:

День “Тік Так”;

День Конституції в Ірландії;

День штату Техас в США;

Національний день “Влуч у ваги” в США;

Національний день пряного супу з овочами і м’ясом у США.

Хто святкує іменини: Веніамін, Георгій, Єгор, Іван, Марко, Марк, Маркел, Юрій, Феофіл, Ганна.

Талісманом людей, народжених 29 грудня, є топаз. Це напівдорогоцінний камінь, для якого характерний блакитний колір, хоча також бувають рожеві, фіолетові, золотисті, жовті топази. Природний топаз здавна вважався каменем, що має сильні магічні властивості. Йому приписували потужний захист від темних сил, негативу і чаклунства, а тому носили в оберегах.

Що не можна робити цього дня

29 грудня заборонялося довго дивитися на себе в дзеркало, адже можна було накликати на себе біду.

Не одягайте речі червоного кольору.

29 грудня не варто прислухатися до порад тих людей, які не мають з вами кровного зв’язку.

Не одягайте одяг навиворіт, а якщо так сталося, то відразу переодягніться.

Народні прикмети і традиції 29 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет :

дивилися, який сьогодні день: яка погода, таким буде квітень;якщо на вулиці іній, то Святки (від 6 до 18 січня) будуть теплими;

29 грудня сильний мороз, значить на Хрещення (19 січня) варто чекати холодну погоду;якщо на склі мороз намалював візерунки – ще 20 днів протримається холодна погода;

негода і холоди на 29 грудня означають, що зима суворою буде;якщо вітер і сніг, який лежить впритул до паркану, літо буде неврожайним.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...