24 грудня – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Поділитися новиною

24 грудня 2021 року – п’ятниця. У католиків Святвечір, за яким іде Різдво Христове 25 грудня. Традиційно церква вважає, що Ісус Христос народився опівночі, а тому цю радісну подію зустрічають заздалегідь. Цього дня 2004 року запущено на орбіту перший український супутник “Січ-1М”, а 1801 року в місті Камборн (графство Корнуолл) Річард Тревітік демонструє перший автомобіль у світі, він міг перевозити до 7 пасажирів і розвивати швидкість 14,5 км/год.

До Нового року залишилось 7 днів.

Яке свято в Україні і світі

24 грудня за григоріанським календарем – Святвечір (Святий вечір). Різдво Христове – одна з тих подій, переддень якої також вважається важливим святом. За григоріанським календарем християни західного обряду святкують Різдво 25 грудня. А передує йому романтичне, щире та світле свято – Святий вечір (Святвечір).

Церква вважає, що Ісус Христос народився саме опівночі, тому за святковий стіл потрібно сідати ввечері, щоб урочисто чекати всією родиною yf народження Спасителя. Події, які описані в євангельських книгах, відомі кожному. Діва Марія та її чоловік Йосип жили в місті Назарет. Марія була вагітною і повинна була скоро народити. Та вийшов наказ імператора Августина, який хотів провести перепис всього населення, і вони рушили в Вифлеєм, щоб також зареєструватися.

В місті не було де переночувати, тому Йосип і Марія зупинилися в хліву для ягнят. Саме там і народився Ісус Христос. Марія поклала новонародженого сина до ясел із сіном. В момент народження Ісуса в небі загорілася яскрава зірка, яка вказувала шлях до Спасителя. Так його знайшли мудреці, які принесли маленькому Христу дари: ладан, золото та смирну.Народження Христа стало святом не одразу. Лише 336 року в Римській імперії вперше відбулося святкування цієї радісної події. Згодом традиція святкувати 25 грудня Різдво Христове розповсюдилася і на інші країни. На Русі перша згадка про Різдво та Святвечір датується X століттям.

Для святкування Різдва та Святого Вечора часто створюють вертеп. Його вигадав Святий Франциск в XIII столітті. Спочатку вертепом називали скриню, в якій уміщалися фігурки, що відтворювали події в Вифлеємі. Потім його удосконалили: фігурки стали більш схожими на живих людей, а інколи ролі виконують справжні актори.

А ось прикрашати ялинку почали в Німеччині. Спочатку замість іграшок використовували яблука, свічки і шестикутну зірку. На початку XX століття ялинка з вертепом стали основними і обов’язковими символами Святвечора та Різдва.

24 грудня в Україні святкують День працівників архівних установ. Запровадив це свято президент України Леонід Кучма 1998 року. В архівних установах сьогодні зберігається понад 60 мільйонів одиниць різних документів. У всій країні працює близько 700 архівів. А загальна кількість працівників – 5000 людей. Тож не забудьте привітати близьких та рідних людей з їхнім професійним святом.

Іменини святкують: Адам, Микола, Вікентій, Даниїл, Іван, Лука Леонтій, Петро.Талісманом людей, народжених 24 грудня, є бірюза. Цей камінь називають символом вірності, кохання та щастя. Вважалося, що бірюзу повинні носити молоді жінки, які хочуть привернути увагу чоловіків. Цікавий факт: в Середньовіччі

придворні дами носили амулети з бірюзою, щоб приворожити обранця.

Що не можна робити цього дня

24 грудня християни східного обряду все ще строго дотримуються Різдвяного посту і до 6 січня не їдять м’ясо, яйця.Не варто лихословити.24 грудня намагайтеся не зустрічатися з тими людьми, які вам не подобаються.Жінкам заборонялося шити, вишивати, прясти і взагалі важко працювати.24 грудня дівчатам не дозволяли мити та розчісувати волосся.Не веселіться і не співайте пісень, адже все ще триває піст.

Народні прикмети і традиції 24 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:дивилися, який сьогодні день: якщо по бокам сонця є відблиски, варто чекати морозів;навколо сонця 24 грудня кола – буде багатий врожай;сонячні промені “дивляться” вгору – скоро похолодає, а якщо вниз – буде заметіль;на небі пливуть сині хмари, значить скоро почнеться дощ;якщо 24 грудня вдень тепло, а вночі заморозок, то квітень буде погожим;якщо на землі лежить сніг, то літом буде холодно;зоряна і ясна ніч – до вранішнього морозу;якщо 24 грудня опівдні з-за хмар виглянуло сонце, літо буде спекотним, а якщо похмуро – дощовим.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...